Iranian Agriculture News Agency

در کمیسیون حقوقی مجلس بررسی می‌شود/

دعوت از نماینده شورای نگهبان برای رفع ایرادات

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اینکه بررسی لایحه اصلاح مبارزه با پول‌شویی در دستور کار کمیسیون متبوعش قرار خواهد گرفت، گفت: لایحه مذکور در راستای خواسته‌های FATF است.

بررسی مجدد لایحه اصلاح مبارزه با پول‌شویی

به گزارش ایانا به نقل از خانه ملت، محمدعلی پورمختار در خصوص اعاده لایحه اصلاح مبارزه با پول‌شویی به قوه مقننه از سوی شورای نگهبان، گفت: شخصاً با تصویب این لایحه مخالفت داشتیم زیرا در راستای خواسته‌های گروه ویژه اقدام مالی است و می‌تواند زیان‌های زیادی را برای کشور در پی داشته باشد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید اذعان کرد بر اساس قانون لایحه مذکور برای بررسی مجدد در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس موردبحث و تبادل‌نظر قرار خواهد گرفت.

دعوت از نماینده شورای نگهبان برای رفع ایرادات

او با اشاره به اینکه حتماً برای رفع ایرادات گرفته‌شده از نماینده شورای نگهبان دعوت خواهد شد در جلسات کمیسیون حضورداشته باشند، ادامه داد: باید یادآور شد برخی از ایراد ممکن است قابلیت اصلاح نداشته باشند که معمولاً حذف می‌شوند؛ به‌عنوان‌مثال عموماً ایراداتی که مخالف با موازین شرع محسوب می‌شود در این زمره قرار می‌گیرد.

ایرادات مغایر موازین شرع عموماً حذف می‌شوند

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: در این عموماً بین ایرادات مربوط به مخالفت با قانون اساسی قابل برطرف شدن است اما بستگی دارد با کدام اصل مغایر باشد. به‌عنوان‌مثال مخالفت با اصل 110 قانون اساسی یا غیره ازجمله مواردی است که قابلیت اصلاح نخواهد داشت.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پس از رفع ایرادات شورای نگهبان لایحه مذکور مجدداً باید در صحن علنی مطرح و مورد تأیید نمایندگان قرار بگیرد.

به گزارش ایانا، سخنگوی شورای نگهبان از اعاده لایحه اصلاح مبارزه با پول‌شویی به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید