Iranian Agriculture News Agency

عضو کمیسیون کشاورزی:

نماینده درگز می‌گوید: معتقدم مجلس دو وظیفه تقنین و نظارت دارد اما هیچ‌کدام از این وظایف را به‌درستی انجام نمی‌دهد

عملکرد مجلس بسیار ضعیف است

به گزارش ایانا به نقل از ایسنا، عبدالله حاتمیان، نماینده درگز با اشاره بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد عملکرد نظارتی مجلس گفت: معتقدم مجلس دو وظیفه تقنین و نظارت دارد اما هیچ‌کدام از این وظایف را به‌درستی انجام نمی‌دهد. ضعف حکومت‌های مردم‌سالاری و مجلس‌های مردم‌سالار همین است. پاره‌ای از رفتارهای عوام فریبانه مثل جمع‌کردن رأی از مردم یا کسب هویت برای حزب و جریان خود باعث می‌شود که نمایندگان به وظایف اصلی خود نرسند.

نماینده درگز در مجلس دهم اظهار کرد: نمایندگان درگیر رفع امور جاری افراد، شهرستان‌ها و حوزه‌های خود هستند. نماینده‌ای که به‌طور قانونی وظیفه سالم‌سازی و شفاف‌سازی را دارد ممکن است وارد فضای سفارش و مسائل این‌چنینی شود که برخلاف قانون است شود.

حاتمیان در پاسخ به این سؤال که مجلس چه ابزارهای نظارتی را در دست دارد گفت: مجلس غیر از دیوان محاسبات ابزار نظارتی خاصی ندارد که به‌صورت ضرب‌الاجل نظارت به معنای قضایی را اعمال کند، ولی می‌تواند در حد وظایفش روشنگری‌هایی داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی افزود: قوه قضائیه اجازه پیشگیری، نظارت، بازداشت و مبارزه با مفسدین را دارد. مجلس قدرت عملیاتی چندانی در مبارزه با مفسدان اقتصادی ندارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید