Iranian Agriculture News Agency

نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان رهبری در ارتباط با نقش و وظایف دولت در حل مشکلات کشور گفت: انصراف نمایندگان از پیگیری طرح سؤال از رئیس‌جمهوری در شرایط کنونی دور از انتظار نیست.

احتمال پس گرفتن طرح سؤال از رئیس‌جمهوری وجود دارد

به گزارش ایانا به نقل از ایرنا، قاسم احمدی لاشکی گفت: با توجه به سخنان اخیر رهبری در حمایت از دولت، احتمال پس گرفتن طرح سؤال از رئیس‌جمهوری با انصراف نمایندگان درخواست‌کننده وجود دارد.

او با اشاره به این‌که خودش درگذشته یکی از امضاکنندگان طرح سؤال از رئیس‌جمهوری در مورد مؤسسات مالی بود، گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور باید طرح سؤال از رئیس‌جمهوری به زمان مناسب دیگر موکول می‌شد.

احمدی لاشکی بر ضرورت همدلی، اتحاد و انسجام بیش‌ازپیش مردم و مسئولان به‌ویژه در شرایط کنونی کشور تأکید کرد و افزود: نمایندگان مجلس به‌جای طرح سؤال از رئیس‌جمهور می‌توانستند در قالب نامه مسائل موردنظر را از رئیس‌جمهور پی گیر می‌کردند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به سخنان اخیر رهبری باید به‌صورت تخصصی‌تر در جهت رفع مشکلات امروز کشور که بیشتر اقتصادی است گام برداشته شود و نمایندگان در این راستا می‌توانند طرح سؤال از وزیر امور اقتصادی و دارایی را در دستور کار قرار دهند.

او افزود: بهتر است مشکلات در حوزه بیکاری و صنعت نیز از وزرای مربوطه خواسته و با اقدامات حساب‌شده در مسیر برطرف کردن مشکلات کشور به رئیس‌جمهور کمک شود.

احمدی لاشکی طرح سؤال از اعضای دولت را حق نمایندگان دانست و تأکید کرد: در حال حاضر زمان مناسبی برای طرح سؤال از رئیس‌جمهور نیست و امروز کشور برای ادامه روند روبه‌پیشرفت خود در حوزه‌های گوناگون بیش‌ازپیش نیازمند اتحاد، انسجام و همدلی و هوشیاری و مراقبت مردم و مسئولان است.

نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان رهبری که فرمودند کسانی که می‌گویند دولت باید برکنار شود در نقشه دشمن نقش‌آفرین هستند و دولت باید سرکار بماند و باقدرت، وظایف خود را در حل مشکلات انجام دهد، افزود: باید تعامل و همدلی را افزایش داد و در این راستا نباید تندتر و کندتر از رهبری گام برداشت تا دچار آسیب نشویم.

او خواستار اقدام مرحله‌به‌مرحله و تصمیم‌گیری بر اساس منطق و اعتدال شد و گفت: باید از مسائل ضد اخلاقی که موجب خدشه‌دار شدن اذهان مردم می‌شود دوری کرد زیرا ضربه به اصل نظام و جمهوری اسلامی را در پی خواهد داشت.

احمدی لاشکی رفع مشکلات مردم و کشور را وظیفه اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست و تأکید کرد که نمایندگان با جدیت در این راستا گام برمی‌دارند.

او مهم‌ترین مشکل امروز کشور را مدیریت دانست و افزود: مدیر باید توانمند و خلاق باشد و بر اساس نیازهای کشور برنامه‌ریزی مطلوب داشته باشد و وزیر نیز به‌عنوان بالاترین مدیر باید علاوه برداشتن برنامه مناسب، در اجرای آن نیز جدی باشد و در غیر این صورت وزرایی که نتوانستند کشور را در مسیر مناسب حرکت دهند باید پاسخگو باشند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نامه یک ماه پیش با 187 امضا و نامه دیگر که اخیراً با امضای 190 نماینده مجلس شورای اسلامی برای رئیس‌جمهوری نوشته‌شده گواه جدیت مجلس در برخورد با مدیران و مدیریت‌های ناکارآمد است.

سؤال 80 نماینده از رئیس‌جمهوری هفدهم تیرماه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از اعلام این موضوع بابیان اینکه رئیس‌جمهور موظف است طبق ماده 213 آیین‌نامه حداکثر تا مدت یک ماه برای پاسخ به سؤالات در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کند، گفت: پنج محور سؤال از رئیس‌جمهوری شامل عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت درباره کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چندساله و افزایش شتابان نرخ ارز خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری هم در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام این‌که سؤال تعدادی از نمایندگان، در چارچوب قانون اساسی و زمان و شرایط مناسب مطرح نشده است، تأکید کرد: اما برای جلوگیری از هر نوع اختلاف بین قوا و احترام به مجلس شورای اسلامی، در فرصت مقرر به مجلس خواهم آمد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید