Iranian Agriculture News Agency

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی:

در آن شرایط مذاکره کار درستی بود

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما باید از طریق روش‌های دیپلماتیک علاوه بر منزوی کردن آمریکا تمامی تلاش‌هایش برای مقابله با ایران را با شکست مواجه کنیم در این صورت است که برای تأمین منافعمان می‌توانیم با هر کشوری مذاکره کنیم.

می‌توانیم با هر کشوری برای تأمین منافعمان مذاکره کنیم

به گزارش ایانا به نقل از ایسنا، مرتضی صفاری نطنزی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در موضوع مذاکره با آمریکا، گفت: ما در یک دوره‌ای با آمریکا و چهار کشور دیگر مذاکره کردیم که نتیجه آن امضای سند برجام شد. در آن شرایط با توجه به فضای تبلیغاتی منفی که غربی‌ها بخصوص آمریکایی‌ها در بحث هسته‌ای ایران راه انداخته بودند، مذاکرات لازم بود تا صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای‌مان را اثبات کنیم.

او افزود: در آن شرایط مذاکره کار درستی بود، نباید این دستاورد بزرگ را زیر سؤال برد. برجام دستاوردهای خوبی را به دنبال داشت که مهم‌ترین آن امضای سند بین‌المللی با تأیید شورای امنیت سازمان ملل است. آمریکایی‌ها از این سند بین‌المللی خارج‌شده و تعهدات را زیر پا گذاشتند، کاری که دنیا به آن معترض شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به پیشنهاد مذاکره رئیس‌جمهور آمریکا با ایران اشاره و اظهار کرد: آمریکایی‌ها پیشنهاد مذاکره با ما می‌دهند که کار بسیار خنده‌داری است چون آن‌ها میز مذاکره را ترک کرده و سند بین‌المللی را نادیده گرفتند. اکنون می‌خواهند مذاکره کنند تا نتایج موردنظرشان را به دست آورند. قطعاً در چنین شرایطی مذاکره معنایی ندارد، به نظرم باید ما با ایستادگی مقابل تحریم‌های آمریکا و برخورد با آن تلاش کنیم تا دیگران را همراه خودکرده تا مقابل تحریم‌های آمریکا بایستیم. کما اینکه سازمان‌های بین‌المللی هم از آمریکا حمایت نمی‌کنند.

صفاری نطنزی ادامه داد: اگر تلاش‌های دیپلماتیک منجر به منزوی کردن آمریکا و شکست فعالیت‌هایش برای مقابله با ایران شود، ایران در صورت لزوم برای تأمین منافعش می‌تواند با هرکسی مذاکره کند البته که حتی در صورت رسیدن به این شرایط بازهم الزامی برای مذاکره با آمریکا وجود ندارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید