Iranian Agriculture News Agency

مسعود پزشکیان با رد ادعاهای مطرح‌شده درباره میزان حقوق دخترش در پتروشیمی جم در روز استیضاح علی ربیعی، گفت: بنده از همه خبرنگاران دعوت می‌کنم تا خانه وزندگی بنده را از نزدیک ببینند و با وضعیت زندگی کسانی که علیه بنده ادعا مطرح می‌کنند مقایسه کنند.

دفاعیه پزشکیان در رد تهمت‌ها

به گزارش ایانا به نقل از ایسنا، مسعود پزشکیان نماینده تبریز در واکنش به اتفاقات روز استیضاح علی ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و طرح ادعاهایی درباره حقوق دخترش به دلیل کار در پتروشیمی جم، گفت: بنده از همه خبرنگاران دعوت می‌کنم که خانه وزندگی‌ام را از نزدیک دیده و خانه وزندگی کسانی که علیه من ادعاهایی مطرح می‌کنند را هم ببینند و با یکدیگر مقایسه کنند، آنگاه بگویند که آیا وضعیت زندگی ما بالاتر است یا وضعیت زندگی آن‌ها؟

او افزود: بنده نمی‌دانم که چرا این صحبت‌ها را مطرح کردند اما در روز استیضاح جوی درست شد که دور از حق و انصاف بود. ما در هیئت نظارت تمامی ادعاهای مطرح‌شده را بر اساس مستندات پیگیری می‌کنیم. از همه دعوت می‌کنیم تا در این جلسه موضوع را موردبحث و بررسی قرار دهیم.

پزشکیان ادامه داد: بنده به‌عنوان یک جراح قلب با ۳۰ سال سابقه تدریس در دانشگاه از همه دعوت می‌کنم که زندگی من را در تهران و تبریز از نزدیک ببینند و آن را بازندگی آقایان مقایسه کنند. کار دختر من موضوع پنهانی نیست، جدا از آن می‌توانند زندگی اطرافیان من را ببینند و آنگاه ادعاهای آن‌ها بررسی شود.

او درباره ادعای گرفتن ۱۰ میلیون حقوق ماهیانه دخترش، گفت: دختر بنده با مدرک فوق‌لیسانس کار می‌کند و ماهیانه چهار میلیون حقوق می‌گیرد آیا خلاف است؟

پزشکیان در واکنش به اینکه ظاهراً فیش حقوقی دخترش با دریافتی ۱۰ میلیون تومان به علی لاریجانی داده‌شده است، گفت: اگر دختر من ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد هر چه می‌خواهند بگویند، من هیچ‌چیز پنهانی ندارم.

نایب‌رئیس مجلس در پاسخ به اینکه آیا طرح این ادعاها به دلیل دفاع او از ربیعی در روز استعفا بوده است؟ گفت: من نمی‌دانم این اتهامات را برای چه چیزی مطرح کردند اما اکنون از همه دعوت می‌کنم که وضعیت زندگی بنده را ببینند، آنکه حساب پاک است از محاسبه چه باک است. من نمی‌خواستم این کارها را بکنم ولی وقتی این حرف‌ها را می‌زنند من هم چاره‌ای ندارم.

او بابیان اینکه «رفتن ربیعی از وزارت کار برایش فرقی نمی‌کند»، گفت: بنده زمانی وزیر بوده و اکنون هم نماینده مجلس هستم. اینکه یک فرد وزیر، معاون و یا هر سمتی داشته باشد یک لیاقتی است که به او برای خدمت داده‌شده است. اگر من به دنبال پست، مقام و ثروت بودم می‌توانستم از مجلس بیرون بروم و به‌عنوان جراح قلب کارکنم، خودتان بررسی کنید و ببینید به ازای هر عمل قلب چقدر پول به دست می‌آید.

نماینده مردم تبریز در مورد اینکه چقدر جلسه استیضاح ربیعی باعث خدشه‌دار شدن شأن مجلس شد، گفت: این مجلسی است که همه می‌بینند، این وضعیت مملکت است که مجلسش را ما تشکیل دادیم، دولت و قوه قضاییه را کسان دیگری تشکیل دادند و وضعیت درنهایت این می‌شود که همه می‌بینند.

چهارشنبه هفته گذشته استیضاح علی ربیعی که منجر به پس گرفتن رأی اعتماد مجلس از او شد، حاشیه‌های بسیاری به دنبال داشت که ازجمله آن طرح ادعاهایی از سوی پور ابراهیمی نماینده کرمان درباره میزان حقوق دختر مسعود پزشکیان نایب‌رئیس مجلس بود. همچنین ربیعی صحبت‌هایی درباره طرح پیشنهادی برای دادن حدود ۵۰۰ میلیون به یک فرد از سوی یک نماینده را مطرح کرد که تمامی این حواشی باعث شد رئیس مجلس دستور رسیدگی به این موارد را در جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بدهد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید