Iranian Agriculture News Agency

وزارت امورخارجه چین ضمن مخالفت با تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه کشورمان، خواستار حل موضوع پیرامون ایران از طریق مذاکره شد.

مخالفت دوباره چین با تحریم‌ها علیه ایران

به گزارش ایانا، به نقل از شینهوا، لو کانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشست خبری هفتگی خود درباره بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: تحریم یا تهدید به اعمال تحریم هیچ‌گاه موجب حل و فصل مناقشات نمی‌شود و چنین چیزی باید صرفا از طریق گفت‌وگو حل شود.

وی افزود: چین همواره معتقد بوده است که اعمال تحریم در هر موردی یا تهدید به اعمال آن نمی‌تواند اختلافات را حل کند.

کانگ همچنین تاکید کرد که پکن همواره با تحریم‌های یک‌جانبه و فرامرزی مخالف بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در ادامه خاطرنشان کرد که روابط تجاری و نفتی این کشور با ایران به ضرر هیچ کشوری نیست.

در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و از سر گرفتن تحریم‌ها علیه این کشور، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داد که از این به بعد کسانی که با ایران معامله کنند، نمی‌توانند سهمی در بازار آمریکا داشته باشند.

اتحادیه اروپا، چین، روسیه، هند و ترکیه با تحریم ایران به شدت مخالف هستند.

چین پیش از این نیز از روابط تجاری خود با ایران حمایت کرده و گفته است که این روابط شفاف هستند و هیچ یک از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را نقض نمی‌کنند.

چین با خرید حدود ۶۵۰ هزار بشکه در روز یکی از مهم‌ترین مشتریان نفت ایران است که حدود هفت درصد نفت وارداتی این کشور را تشکیل می‌دهد.

دور اول تحریم‌های آمریکا علیه ایران از هفت اوت اعمال شد و تحریم‌ها در این بخش شامل مبادلات دلاری و ریالی، معامله بین‌المللی طلا و سایر فلزات گرانبها، تحریم صنایع خودروسازی ایران و تحریم تامین قطعات و خرید فروش هواپیماهای مسافربری می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید