Iranian Agriculture News Agency

اسحاق جهانگیری:

اسحاق جهانگیری،‌ معاون اول رییس جمهوری گفت: دستگاه‌های اجرایی برای واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام باید به سرعت آنها را به بخش خصوصی واگذار کنند و از این پس هیچ بهانه‌ای پذیرفته شده نیست.

هیچ بهانه‌ای برای واگذار نکردن طرح‌ها پذیرفتنی نیست

به گزارش سرویس سیاسی ایانا  به نقل از پایگاه معاون اول رییس جمهوری، جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی و مشارکت بخش خصوصی برای تکمیل آنها گامی در جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم است.

وی افزود: سیاست دولت کاهش تصدی‌گری و افزایش نقش بخش خصوصی در کشور است و در جلسات شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصمیمات خوبی در راستای اجرای این برنامه اتخاذ شده، ضمن آن که این موضوع از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب نیز است.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: با توجه به این که برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام در کشور بیش از 450 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است و بودجه دولت امکان تامین این حجم از نقدینگی را ندارد،‌ باید راهی برای تأمین مالی اجرای این طرح‌ها پیدا کنیم که یکی از بهترین مسیرها واگذاری آنها به بخش خصوصی است.

جهانگیری با تاکید بر این که باید شرایطی فراهم شود تا بخش خصوصی انگیزه کافی برای مشارکت در‌اجرای طرح های نیمه تمام را داشته باشد، خاطرنشان کرد: معافیت‌ها و امتیازات خوبی برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده و در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا نیز اختیارات کافی به کارگروه واگذاری طرح‌ها تفویض شده تا با شرایط سهل و آسان طرح‌های عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار شود.

وی ادامه داد: در برنامه‌ریزی برای واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی تمام ساز و کارهایی که برای تسهیل جریان واگذاری مدنظر بوده لحاظ شده و دغدغه‌های مورد نظر بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی در مصوبات مدنظر قرار گرفته است.

معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: دستگاه های اجرایی با توجه به مصوبات خوب اتخاذ شده برای واگذاری طرح‌های نیمه تمام باید به سرعت این طرح‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنند و از این پس هیچ گونه بهانه ای پذیرفته شده نیست.

جهانگیری با یادآوری این که برخی ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز اعلام آمادگی کرده اند که در تکمیل طرح های نیمه تمام مشارکت داشته باشند از همه دستگاه های اجرایی و بخصوص سازمان برنامه و بودجه خواست زمینه و بسترهای لازم را برای مشارکت بخش خصوصی و نیز فعالیت ایرانیان مقیم خارج از کشور فراهم کنند.

وی ضمن تاکید بر ضرورت هماهنگی کافی میان ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ستاد مقابله با تحریم و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و اتخاذ تصمیمات هم جهت برای بی اثر کردن تحریم ها، ‌تصریح کرد: تصمیم گیری ها و ساز و کارهایی که در دوران تحریم اتخاذ می شود باید در جهت افزایش اقتدار دولت در مدیریت کشور باشد و نباید روال عادی اداره کشور را بر هم بزند.

وی تاکید کرد که دبیرخانه های این سه ستاد، هماهنگی های لازم را انجام دهند تا دچار اختلال در تصمیم گیری و موازی کاری نشویم.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی همچنین از رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور خواست بررسی های لازم را به عمل آورد و ضمن هماهنگی با کمیسیون های ذیربط دولت در خصوص ادامه کار یا امکان ادغام برخی از شوراها تصمیم گیری لازم را انجام دهند.

جهانگیری با یادآوری برخی پیشنهادهای مطرح شده در جلسه برای توسعه بنادر کشور و بخصوص بندر شهید بهشتی چابهار بر ضرورت تمرکز ویژه برای توسعه بندر شهید بهشتی چابهار تاکید کرد.

وی گفت: با راه اندازی و رونق بندر شهید بهشتی چابهار شاهد کمک به روند توسعه سیستان و بلوچستان و رونق این منطقه خواهیم بود.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی همچنین با تاکید بر ضرورت حفظ موقعیت جغرافیایی ایران و صیانت از مزیت های کشور در زمینه ترانزیت کالا خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم تکمیل و توسعه کریدورهای ترانزیتی کشور است و در شرایطی که دشمنان در تلاش هستند نقش ایران را از برخی کریدور های ترانزیتی نظیر جاده ابریشم کمرنگ کنند، لازم است جلساتی در این خصوص برگزار و راهکارهای حفظ جایگاه و موقعیت استراتژیک ایران بررسی و بصورت روشن و دقیق وظایف هر دستگاه در این زمینه مشخص شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید