Iranian Agriculture News Agency

عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی حضور رئیس‌جمهوری در خانه ملت را فرصتی برای بیان ناگفته‌ها دانست که به ملت ایران کمک می‌کند تا در جریان شرایط دولت دوازدهم قرار بگیرند.

حضور روحانی در مجلس فرصتی برای بیان ناگفته‌ها است

به گزارش ایرنا به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری روز گذشته در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که در فرصت مقرر برای پاسخ به سؤال نمایندگان به مجلس خواهد آمد.

او در این نامه تأکید کرد: البته این امر می‌تواند فرصت خوبی باشد تا برخی حقایق را برای مردم عزیز کشورم بازگو کنم که آن‌ها صاحب واقعی کشور هستند.

محمدعلی وکیلی دراین‌باره اظهار داشت: سهم دولت روحانی در چرایی وضع موجود کمتر از 10 درصد است اما این سهم در ناکامی نسبت به برون‌برد کشور از این وضعیت بالای 50 درصد است بنابراین رئیس‌جمهوری با حضور در مجلس می‌تواند سهم دیگران را در چرایی وضع موجود تشریح کند.

او افزود: روحانی می‌تواند به مردم توضیح دهد که چرا نتوانست از میوه برجام بهره‌برداری کند به‌نحوی‌که هزینه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای را بالا ببرد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهوری می‌تواند سهم دولت در اقتصاد ملی، میزان تراکنش اقتصاد ملی و حوزه اختیار – مسئولیت خود در سیاست خارجی و داخلی و اقتصادی داخلی را برای مردم بیان کند؛ این امر کمک می‌کند تا ملت ایران در جریان شرایط دولت قرار گیرد.

وکیلی بابیان این‌که دست رئیس‌جمهوری در انتخاب همکاران خود باز بوده است، تأکید کرد: البته ما خواستار پاسخ روشن وی درباره این انتخاب‌ها هستیم.

او یادآور شد: حضور روحانی در مجلس فرصتی طلایی است تا با زبان صداقت سخن بگوید و نسبت به مواردی که دولت دخالتی در آن ندارد، صراحت کلام داشته باشد.

به گزارش ایرنا، تقاضای سؤال از رئیس‌جمهوری با امضای 80 نماینده و در پنج محور در جلسه علنی روز چهارشنبه گذشته 10 مردادماه اعلام وصول شد.

عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت در کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چندین ساله، افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی پنج محور سؤال از رئیس‌جمهوری است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید