Iranian Agriculture News Agency

کواکبیان عنوان کرد:

دلایل شخصی پشت استیضاح ربیعی است

یک عضو فراکسیون امید گفت: برخی اوقات استیضاح یک وزیر برای حل مشکلات مردم، گاهی به دلایل سیاسی و برخی مواقع به دلیل مسائل شخصی مطرح می‌شود که استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلایل شخصی صورت گرفته است.

برخی تا از وزرا کم‌محلی می‌بینند، سراغ استیضاح می‌روند

به گزارش گروه سیاسی ایانا به نقل از ایلنا، مصطفی کواکبیان درباره استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به‌هرحال استیضاح حق مجلس است اما خدا نکند که بحث‌های خصوصی و شخصی در کار باشد.

او بابیان اینکه من در طرح استیضاح قبلی این وزیر برای حل مشکلات مردم از آقای ربیعی دفاع کردم، ابراز داشت: الآن هم معتقدم آن‌هایی که بحث جدی در این استیضاح دارند، باید به تفاهم برسند. ممکن است برخی اغراض سیاسی هم داشته باشند اما این‌‌ها عقاید من است.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استیضاح سه حالت دارد، تصریح کرد: یک حالت استیضاح برای حل مشکلات و گرفتاری‌های مردم است که من حتماً طرفدار این نوع استیضاح هستم. به‌عنوان‌مثال من در موضوع توسعه سیاسی، مردم را خیلی دارای مشکل می‌بینم و باکسی هم مسئله شخصی ندارم.

او با اشاره به طرح سؤال خود از عباس آخوندی در جلسه علنی اخیر مجلس، گفت: به آقای آخوندی هم گفتم که من مسئله شخصی که ندارم شما قرار بود جلسه‌ای تشکیل دهید و ندادید، این جلسه را تشکیل دهید ما هم حرفی نداریم.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در تشریح نوع دوم استیضاح، اظهار کرد: این نوع استیضاح به دلیل اغراض سیاسی است یعنی افراد به خاطر خط‌وربط و جناح و حزب سیاسی مشکل‌دارند که این هم یک نوع است که به نظر من مرتبه و نوع دوم استیضاح‌ها است.

کواکبیان خاطرنشان کرد: نوع سوم استیضاح، مسئله شخصی است یعنی اصلاً حتی سیاسی هم نیست و مشکل مردم هم مطرح نیست. فرض کنید شخصی نزد وزیر رفته وزیر کم‌محلی کرده یا جور دیگری برخورد کرده که مقصود آن فرد برآورده نشده است.

او با تأکید بر اینکه انجام استیضاح به دلایل مسائل شخصی بدترین نوع سؤال و استیضاح است، گفت: من فکر می‌کنم الآن این نوع سوم بیشتر برای علی ربیعی مطرح است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید