Iranian Agriculture News Agency

بروجردی:

مذاکره با آمریکا خط قرمز جمهوری اسلامی ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مذاکره با آمریکا درزمینهٔ روابط ۲ جانبه، خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.

ترامپ عوام‌فریبی می‌کند

به گزارش ایانا به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی، در خصوص پیشنهاد ترامپ برای مذاکره با ایران، اظهار داشت: آمریکا به‌هیچ‌وجه قابل‌اعتماد نیست و نمی‌تواند طرف مذاکره با جمهوری اسلامی ایران باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در طول چند دهه گذشته در موارد خاص و به دلیل سیاست جمهوری اسلامی ایران برای برقراری امنیت در منطقه و ازجمله بحران تحمیلی که به کشور همسایه یعنی عراق تحمیل شد، جمهوری اسلامی ایران چند دور مذاکره با آمریکا داشت ولی هیچ‌گاه درزمینهٔ روابط 2 جانبه با آمریکا مذاکره نداشته‌ایم.

او افزود: مذاکره با آمریکا درزمینهٔ روابط 2 جانبه، خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.

بروجردی ادامه داد: آمریکا توافقنامه بین‌المللی برجام که از پشتوانه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برخوردار بود را آشکارا برجام را نقض کرد و موجب اعتراض همه کشورهای جهان گردید و نشان داد که هیچ‌گاه قابل‌اعتماد نیست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه آمریکا کشوری است که در کشتار مردم منطقه نقش مستقیم و اساسی دارد، گفت: آمریکا در فلسطین، یمن و بسیاری از کشورهای جهان حامی تروریسم است و باید این کشور را به‌عنوان به وجود آورنده داعش شناخت. سیاست‌های آمریکا در حمایت از داعش در عراق و سوریه باهمت مردم و نیروهای مسلح این 2 کشور و حمایت‌های جدی جمهوری اسلامی ایران و روسیه شکست خورد و این به معنی شکست آمریکا در منطقه بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مذاکره با آمریکا و پیشنهاد آن‌ها برای مذاکره بدون قید و شرط یک نوع عوام‌فریبی است و ملت ایران هیچ‌گاه فریب این‌گونه اظهارات رئیس جمهور آمریکا را نخواهند خورد، گفت: شاهد بر این مدعا نیز اظهارات وزیر خارجه آمریکا است که بلافاصله پس از اظهارات ترامپ، شروطی را تعیین کرد که همه این شرایط مردود و غیرقابل‌قبول است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید