Iranian Agriculture News Agency

علاءالدین بروجردی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با منطقی خواندن شکایت ایران از آمریکا در لاهه، تأکید کرد: معتقدم اگر قدرتمندانه در جهت استیفای حقوق ملت ورود پیدا کنیم، موفق خواهیم شد.

شکایت ایران از آمریکا منطقی بود

به گزارش ایانا به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی در خصوص شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری، اظهار داشت: اقدام جمهوری اسلامی ایران برای شکایت از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری بسیار منطقی ارزیابی می‌شود، زیرا آمریکا در مسیر اعمال مجدد تحریم‌ها گام برداشته است.

او بیان کرد: آمریکا در بازگرداندن تحریم‌ها، برخلاف موازین بین‌المللی حرکت کرده زیرا این کشور با توجه به قطعنامه سازمان ملل متحد در عرصه بین‌المللی متعهد بود که کلیه تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند و درنهایت، این اقدام خلاف قانون آمریکا قابل شکایت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: اقدام وزارت خارجه برای شکایت از آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری بسیار منطقی است که با اجابت لاهه مواجه شده و زمان رسیدگی نیز تعیین‌شده است.

بروجردی ادامه داد: معتقدم اگر قدرتمندانه در جهت استیفای حقوق ملت ورود پیدا کنیم، موفق خواهیم شد؛ اگر آمریکا در این اقامه دعوا محکوم شود، حداقل این است که برای ایران یک بُرد سیاسی به‌دست‌آمده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید