Iranian Agriculture News Agency

عضو کمیته حصر فراکسیون امید مجلس:

قحط‌الرجال نیست که نمایندگان وارد کابینه شوند

یک عضو کمیته حصر فراکسیون امید مجلس با اشاره به پیگیری خبر مربوط به صدور مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مورد رفع حصر از طریق رئیس مجلس، از عدم تائید این خبر توسط لاریجانی خبر داد.

لاریجانی مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مورد رفع حصر را تائید نکرد

به گزارش ایانا به نقل از ایلنا، غلامرضا حیدری، با اشاره به شایعات مطرح‌شده در خصوص رایزنی با برخی نمایندگان مجلس برای حضور در کابینه گفت: اخباری در این خصوص نشنیدم اما معتقدم بهتر است نمایندگان برای حضور در کابینه از مجلس خارج نشوند؛ به‌هرحال قحط‌الرجال در کشور وجود ندارد؛ برای حضور این نمایندگان در مجلس هزینه شده و انتخابات برگزارشده است و برگزاری مجدد انتخابات به صلاح نیست.

او افزود: اگر نماینده‌ای دارای قابلیت حضور در وزارت خانه است، می‌تواند در همین مجلس به وزرا کمک کند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که آیا لایحه دوفوریتی تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقبال نمایندگان را کسب خواهد کرد یا خیر گفت: تا جایی که من فضای عمومی مجلس را مشاهده کردم، نمایندگان موافق این تفکیک نیستند و مصاحبه هم کرده‌اند و مخالفتشان را اعلام کردند.

این عضو فراکسیون امید همچنین در خصوص این خبر که شورای عالی امنیت ملی رأی به رفع حصر داده است گفت: شنیده‌های ما هم این موضوع را می‌گفت و البته ما از ابتدا هم امیدوار بودیم چراکه برای منافع ملی کشور ما به‌ویژه در این شرایط که فضای ناامیدی، تنش و درگیری وجود داد، یکی از ضروری‌ترین اقدامات رفع حصر است.

حیدری اظهار داشت: پیرو انتشار خبری در مورد رفع صدور مصوبه اخیر شورای عالی امنیت ملی در مورد رفع حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم زهرا رهنورد که بعدازظهر دیروز به نقل از فرزند یکی از محصوران در چند پایگاه خبری منتشر شد، در حاشیه نشست علنی امروز مجلس موضوع را از طریق رئیس مجلس پیگیری کردم که متأسفانه آقای لاریجانی صحت این خبر را تائید نکرد.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با اشاره به عضویت علی لاریجانی در شورای عالی امنیت ملی گفت: البته همگی با شنیدن این خبر بسیار خوشحال شده بودیم اما واقعیت این است که گویا این مسئله صحت ندارد و شورای عالی امنیت ملی چنین مصوبه‌ای نداشته است.

به گزارش ایانا، حسین کروبی فرزند مهدی کروبی بعدازظهر روز گذشته از صدور مصوبه جدید شورای عالی امنیت ملی در مورد رفع حصر ظرف ۱۰ روز آینده خبر داده و گفته بود که این خبر را با یک واسطه از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری شنیده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید