Iranian Agriculture News Agency

سخنگوی کمیسیون شوراها؛

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از بررسی طرح افزایش تعداد نمایندگان در صحن علنی مجلس خبر داد.

طرح افزایش تعداد نمایندگان به صحن مجلس می‌رود

به گزارش ایانا به نقل از ایسنا، اصغر سلیمی بیان کرد: طرح افزایش تعداد نمایندگان که با مخالفت دولت به دلیل اصل ۷۵ و بحث مالی این طرح روبرو شده بود موردبررسی قرار گرفت. رئیس کمیسیون مذاکره‌ای را با رئیس مجلس داشتند و به این توافق رسیدند که این طرح به صحن مجلس بیاید.

او در ادامه گفت: این طرح در هفته آتی چاپ‌شده و نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند پیشنهاد‌ها خود را ارائه دهند و سپس در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد. آقای لاریجانی نیز گفتند که بحث مالی این طرح را نیز مجلس قبول می‌کند.

سلیمی افزود: موضوع بعدی که در جلسه امروز موردبررسی قرار گرفت قانون انتخابات مجلس بود که کارگروه مربوطه بررسی‌های لازم را انجام داده بود و قرار بر این شد تا این طرح چاپ‌شده و در اختیار نمایندگان کمیسیون شوراها قرار داده شود. این طرح در کمیسیون شوراها بررسی خواهد شد و ما منتظر لایحه جامع انتخابات از سوی دولت نخواهیم ماند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع بعدی که در جلسه امروز موردبررسی قرار گرفت سه گروه از ناظران در مجامع شوراها به صحن مجلس معرفی شدند که دو برابر ظرفیت است. در صحن مجلس این موضوع بررسی‌شده و نصف این افراد انتخاب می‌شوند. برای انتقال مرکز سیاسی کشور آقایان ابوترابی، سلیمی، امیرآبادی و شریفی به صحن معرفی شدند و دو نفر از آنان انتخاب خواهد شد. برای شورای ترافیک آقایان بیگی و محمودی معرفی شدند که یک نفر از آنان انتخاب خواهد شد. برای هیئت مرکزی حل اختلاف نیز آقایان محمودی شاه‌نشین، عبداللهی، کامران و مقصودی به صحن مجلس معرفی شدند که دو نفر از بین آن‌ها انتخاب خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید