Iranian Agriculture News Agency

نماینده مردم ملایر خبر داد:

نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است رد لایحه پالرمو به معنای رد FATF نیست.

رد لایحه پالرمو از سوی مجمع به معنای رد FATF نیست

به گزارش گروه سیاسی ایانا به نقل از خانه ملت محمدکاظمی، با اشاره به اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه پالرمو و FATF گفت: شرایط کشور به‌گونه‌ای است که تحریم‌ها مشکلاتی را برای فعالیت‌های اقتصادی و مبادلات تجاری ما فراهم کرده که باید مانع آن شویم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اعضای 1+5 به تعهدات خود پایبند نبودند و آمریکا نیز تعهدات بین‌المللی را نقض کرده ازاین‌رو به نظر نمی‌رسد جمهوری اسلامی نیز بیش از این به تعهدات خود پایبند بماند و خود را ملزم به اجرای مفاد کنوانسیون‌هایی کند که قرار است باعث شود تحریم‌ها سخت‌تر بگذرد.

او در ادامه بابیان اینکه ممکن است رهبری راه سومی را ارائه کنند، عنوان کرد: بسیاری از کشورها کنوانسیون‌ها را با حق تحفظ پذیرفته‌اند که جمهوری اسلامی نیز همین قصد را داشت اما با مخالفت‌هایی روبرو شد.

کاظمی ادامه داد: موضوع مربوط به FATF همچنان در مجلس در حال بررسی بوده و رد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون پالرمو خللی در آن ایجاد نمی‌کند.

نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیت ملی می‌تواند مذاکراتی داشته باشد تا ضمن عدم عضویت در کنوانسیون پالرمو، مشکلی برای FATF پیش نیاید و از طرق دیگر از لیست سیاه خارج شویم

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید