Iranian Agriculture News Agency

شایعه برکناری جهانگیری کار جناح رقیب است

نماینده مردم اردکان در خصوص رابطه رئیس‌جمهور و رئیس دولت اصلاحات گفت: رئیس‌جمهور و آقای خاتمی سالی چندین بار جلسه داشتند، هنوز هم هست. هیچ‌وقت جلسات منظم ماهانه یا هفتگی وجود نداشته دیدارهای مقطعی بوده که الآن هم هر وقت ضرورت پیدا کند، هست.

دیدارهای روحانی و خاتمی برقرار است

به گزارش گروه سیاسی ایانا به نقل از ایلنا، محمدرضا تابش نماینده مجلس و عضو فراکسیون امید در خصوص شایعه برکناری جهانگیری از معاونت اول رئیس‌جمهور گفت: جهانگیری با توجه به تجربه خیلی خوبی که در کسوت استانداری وزارت صنعت و معدن داشته و یک دوره معاونت اول رئیس‌جمهور بوده، سرمایه مغتنمی برای دولت است؛ فکر نمی‌کنم ان‌شاءالله این حرف‌ها اساس و پایه‌ای داشته باشد.

وی بابیان اینکه دولت با تنگناهای مختلفی روبه‌روست، گفت: توازنی که در عرصه اقتصادی بوده به‌هم‌خورده وضعیت معیشتی مردم را سخت کرده و به‌این‌ترتیب فشار را بر دولت افزایش داده است. فکر می‌کنم جناح رقیب می‌خواهد از این موضوع طَرفی ببندد و نشان دهد انسجام و اتحادی که داخل دولت است، گسستنی است.

تابش ریشه شایعات ازاین‌دست را در جناح رقیب دنبال کرد و گفت: فکر می‌کنم اساس این صحبت‌ها از سوی جناح رقیب درست‌شده باشد. ممکن است نقطه نظراتی هم در ایده‌ها و هم درراه‌ها، داخل دولت وجود داشته باشد که طبیعی است. این‌ها می‌نشینند باهم صحبت می‌کنند و هرچه رأی اکثریت است را انجام می‌دهند.

وی رقبای دولت را مسئول زدن استارت طرح عدم‌کفایت رئیس‌جمهور خواند و گفت: این طرح هیچ جایگاهی ندارد. در این موقعیت باید رئیس‌جمهور همان‌طور که نظر رهبری، مجموعه اصلاح‌طلبان و همه جناح‌های سیاسی است، حمایت کرد تا در مواجهه با بدخواهان کم نیاوریم و بتوانیم از ارزش‌هایی که ملت به خاطر آن قیام کردند و از آن دفاع کردند و خواسته‌های به حقی که دارند، دفاع کنیم وضعیت معیشتی مردم و رفاه و پیشرفت کشور میسر شود.

این نماینده اصلاح‌طلب در خصوص برخی گلایه‌ها در مورد قطع شدن رابطه اصلاح‌طلبان و رئیس‌جمهور و اینکه آیا دیدارهای سابق بین حسن روحانی و رئیس دولت اصلاحات همچنان پابرجاست یا خیر؟ گفت: در مورد دیدارهای خاتمی و روحانی، وضعیت مثل قبل است. گاهی جلساتی داشتند، الآن هم دارند. سالی چندین بار جلسه داشتند، هنوز هم هست. هیچ‌وقت جلسات منظم ماهانه یا هفتگی وجود نداشت. دیدارهای مقطعی بوده که الآن هم هر وقت ضرورت پیدا کند، هست.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید