Iranian Agriculture News Agency

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر خبرداد:

اگر وزیر آموزش و پرورش به موضوع دریافت شهریه اجباری از سوی مدیران مدارس دولتی ورود نکند، از طریق ابزار‌های نظارتی پارلمان، یعنی سؤال و یا استیضاح وزیر، پیگیری می‌کنیم.

 وزیر آموزش و پرورش در یک قدمی استیضاح

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر از احتمال استیضاح وزیر آموزش و پرورش به‌دلیل شهریه‌های اجباری مدارس غیرانتفاعی خبرداد.

به گزارش گروه سیاسی ایانا؛‌ بعد از اینکه موضوع دریافت شهریه‌های نامتعارف مدارس غیر‌انتفاعی خبرساز شد ،‌ مجلسموضوع دریافت شهریه‌های نامتعارف مدارس غیر‌انتفاعی  را در کمیسیون آموزش مورد بررسی قرار داد. حالا هم نماینده مردم شاهین‌شهر از احتمال استیضاح وزیر آموزش و پرورش به‌دلیل شهریه‌های اجباری خبرداده و گفته است:دریافت شهریه اجباری از والدین دانش‌آموزان از سوی مدیران مدارس دولتی خلاف قانون است.

پیش از این جبار کوچکی‌نژاد، عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر دریافت شهریه از دانش آموزان مدارس دولتی، تاکید کرده بود: دریافت هرگونه شهریه اجباری از دانش‌آموزان در مدارس دولتی خلاف قانون است.

حالا هم نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفته است:اگر وزیر آموزش و پرورش به این مسئله رسیدگی نکند، موضوع دریافت شهریه اجباری از سوی مدیران مدارس دولتی را از طریق ابزار‌های نظارتی پارلمان، یعنی سؤال و یا استیضاح وزیر، پیگیری می‌کنیم.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ضمن انتقاد از دریافت شهریه اجباری از والدین دانش‌آموزان از سوی مدیران برخی از مدارس دولتی،اضافه کرده است : دریافت هرگونه شهریه اجباری از والدین دانش‌آموزان از سوی مدیران مدارس دولتی تخلف است.

 

به گفته او،  دولت طبق اصل 30 قانون اساسی موظف است تا دوره متوسطه، امکانات و شرایط تحصیل را برای دانش‌آموزان به‌ صورت رایگان تأمین کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه ضروری است تا وزیر آموزش و پرورش به مسئله دریافت شهریه اجباری از والدین دانش‌آموزان رسیدگی کند، اظهار داشت: از وزیر می‌خواهم به استناد اصل 30 قانون اساسی به مدیران مدارس دولتی بخش‌نامه کند تا مدیران مدارس دولتی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان شهریه‌ای دریافت نکنند، مگر اینکه خودشان برای کمک به مدرسه داوطلب شوند.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: با توجه به اینکه سرانه مدارس پایین است، لذا در صورتی که برخی از والدین دانش‌آموزان که از شرایط مالی خوبی برخوردار هستند به مدارس کمک کنند، قطعا اقدام مثبتی خواهد بود.

وی با بیان اینکه گزارشاتی درباره دریافت شهریه‌های غیرمتعارف در برخی از مدارس غیر دولتی وجود دارد، تصریح کرد: شهریه مدارس غیرانتفاعی براساس درجه‌بندی آنها و خدمات آموزشی که به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند ،مشخص می‌شود، لذا دریافت هرگونه وجهی بیش از رتبه‌بندی در نظر گرفته شده، خلاف قانون است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید