Iranian Agriculture News Agency

عارف با انتقاد از نامه اخیر اصلاح‌طلبان:

محمد رضا عارف: از درون جریان اصلاحات صداهایی شنیده می‌شود که جز ایجاد چالش و هزینه دستاورد دیگری ندارد.

جریان اصلاحات  مراقبت باشد از درون ضربه نخورد

به گزارش خبرنگار سیاسی ایانا؛‌ واکنش‌ها به نامه اخیر اصلاح‌طلبان مبنی بر مذاکره مستقیم با آمریکا همچنان ادامه دارد. بعد از اینکه مقامات دولتی یکی پس از دیگری  نسبت به نامه اخیر اصلاح‌طلبان واکنش تندی نشان دادند، محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید نیز با انتقاد از اقدام اخیر اصلاح‌طلبان گفت: جریان اصلاحات باید مراقبت کند از درون ضربه نخورد.

این انتقادها پس از آن شدت گرفت که چند روز پس از ادعای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه ایران پای میز مذاکره باز خواهد گشت، برخی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب با نوشتن نامه‌ای که خطاب آن به مسئولان عالی‌رتبه نظام است خواستار مذاکره مستقیم با آمریکا و ترامپ شدند.

درهمین حال،‌ محمدرضا عارف که با جمعی از اعضای شورای شهر کرج دیدار کرده بود، با بیا‌ن‌اینکه از درون جریان اصلاحات صداهایی شنیده می‌شود که جز ایجاد چالش و هزینه دستاورد دیگری ندارد، اضافه کرد؛‌شخصا امیدوارم که اینگونه مواضع از سرناآگاهی باشد و همه دوستان به رمز پیروزی و موفقیت این جریان که وحدت و انسجام است توجه جدی کنند.

او با بیان اینکه برخی افراد برای خود تکلیف فرض می‌کنند که به نیابت از برخی بزرگان اصلاحات رهنمودهایی صادر کنند، گفت؛در جریان انتخابات اخیر هیات رئیسه مجلس شاهد بودیم عده‌ای مدعی سخنگویی از جانب برخی بزرگان اصلاحات شدند و خواستند در تصمیمات فراکسیون امید مداخله کنند که چون از نیت باطنی آنها خبر داشتیم روی خوش به آنها نشان داده نشد هر چند در گذشته هم  همین افراد چنین اقداماتی انجام داده بودند ولی بعدا در جلسات خصوصی عذرخواهی کردند.

رئیس فراکسیون امید همچنین با مرور فعالیت‌های جریان اصلاح‌طلب در دهه ۹۰، یادآور شد:جریان اصلاحات در دهه اخیر ظرفیت خود را به خوبی نشان داد و نقشه برخی جریانات که می‌خواستند القاء کنند جریان اصلاح طلب به دنبال رو دررویی با نظام است نقش بر آب کرد و به مرور فاصله خود را با حاکمیت ترمیم کرد.

او با بیان اینکه در انتخاب مسیر به درستی عمل کردیم، توضیح داد؛ در مقطعی که برخی به دنبال حذف جریان اصلاح‌طلب بودند، گفتمان اصلاحات با راهبرد مشارکت فعال در انتخابات در ۳ انتخاباتی که در دهه ۹۰ برگزار شد توانست به پیروزی دست پیدا کند البته هدف گفتمان اصلاحات صرفا حضور در قدرت نیست بلکه هدف اصلاح برخی سازوکارها در داخل نظام است که برای تحقق این هدف حضور در قدرت می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید