Iranian Agriculture News Agency

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: 85 هکتار از اراضی ملی با تلاش مأموران یگان حفاظت در پنج ماهه اول سال جاری از دست سودجویان رفع تصرف شد.

رفع تصرف 85 هکتار از اراضی ملی استان سمنان در 5 ماهه اول امسال

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، سرهنگ علیرضا ابوطالبی اظهار کرد: مناطق شمالی استان سمنان به دلیل دارا بودن زمین‌های با ارزش بیشتر گرفتار تصرف‌های غیرقانونی است و این میزان رفع تصرف اراضی ملی در استان در قالب تشکیل 36 پرونده در دستگاه قضا انجام شد.

وی افزود: تصرف در اراضی ملی خط قرمز مأموریت های یگان حفاظت بوده و در صورت مشاهده و یا اطلاع از این موضوع سریعا برابر مقررات رفتار می‌شود.

ابوطالبی بیان کرد: همراهی دادستان‌های سراسر استان سمنان برای اجرای این قانون نقش بازدارندگی خوبی از تصرف اراضی ملی و ساخت و ساز غیر مجاز دارد و انتظار می‌رود همکاران دستگاه قضا در این زمینه بیش از پیش همراهی کنند.

سرهنگ علیرضا ابوطالبی با اشاره به کاهش بارش‌ها و خطر آتش‌سوزی به عنوان تهدیدی برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در استان سمنان، ابراز کرد: گرمای هوا، خشک بودن گیاهان ، وزش باد‌های موسمی و سهل انگاری مردم احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی را افزایش داده است.

وی ادامه داد: مبارزه با تصرفات اراضی ملی و حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی از چنگال سودجویان در اولویت کاری یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان قرار دارد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از مردم خواست هر گونه تخلف و جرم شامل : تخریب و تصرف اراضی ملی ، قطع درختان ، حریق ، چرای غیر مجاز دام  و ورود غیر مجاز به مناطق تحت قرق و حفاظت را با شماره تلفن های  139 و 1504 اطلاع دهند.

او اضافه کرد: طبق قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع، یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری می‌تواند در صورت رسیدن به قطعیت در زمینه تصرف اراضی ملی و ساخت و ساز غیر مجاز بدون مراجعه به مراکز قضایی رفع کند، اما اجرای این قانون نیازمند حمایت همکاری دستگاه قضا در استان سمنان است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید