Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدی‌شهر گفت: متخلفان تصرف اراضی در 8 پرونده به مبلغ 360 میلیون ریال جریمه شدند .

متخلفان تصرف اراضی شهرستان  مهدی‌شهر در8 فقره  پرونده محکوم و جریمه شدند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، حمیدرضا عبدوس اظهار کرد: طی سه‌ماهه اخیر 26 فقره پرونده قضائی حوزه منابع طبیعی با موضوع تصرف اراضی تشکیل ‌شد.

وی تاکید کرد: با توجه به خوش آب‌وهوا بودن مناطق شهرستان مهدیشهر، با هرگونه تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و ساز غیرمجاز برخورد می شود.

وی با بیان اینکه در سه‌ماهه اخیر مساحت 4 هزار و 400 مترمربع اراضی ملی شهرستان مهدی‌شهر از متصرفان بازپس‌گیری و رفع تصرف شد، افزود: اراضی ملی به همه گروه‌ها تعلق دارد و با پیگیری‌های مجدانه و گشت‌های شبانه‌روزی این اراضی به دولت بازگشت داده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدی‌شهر با بیان اینکه ارزش زمین‌های تصرف‌شده بالغ‌ بر 87 میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: با انجام گشت‌های حفاظتی و مراقبتی و همکاری مردم در شهرستان و با اطلاع رسانی قبلی این اراضی از افراد سودجو خلع ید شد.

عبدوس با اشاره به اینکه در سه‌ماهه اخیر 26 فقره پرونده قضائی تشکیل و به محاکم قضائی ارسال‌شد، تصریح کرد: رؤسای دادگستری‌ها و دادستان‌های استان با کسانی که به تجاوز و تصرف به حریم بیت‌المال و همچنین تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و ساز غیرمجاز در عرصه جنگلی اقدام می‌کنند با شدت برخورد می‌کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدی‌شهر با بیان اینکه گستردگی عرصه‌های ملی در شهرستان مهدی‌شهر به مشارکت مردم نیازمند است، افزود: شماره تلفن 1504 و139 امداد جنگل و مرتع آماده دریافت هرگونه گزارش تخریب، تصرف و آتش‌سوزی در عرصه‌های ملی است تا با کمک مردم بتواند از آن حفاظت کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید