Iranian Agriculture News Agency

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: کشت باغات و گیاهان دارویی در اراضی شیب‌دار این استان به جد پیگیری می‌شود.

پیگیری کشت باغات و گیاهان دارویی در اراضی شیب‌دار استان سمنان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، لطف‌الله رضایی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، اظهار کرد: توسعه باغات و گیاهان دارویی در اراضی شیب‌دار به‌صورت ویژه در استان سمنان آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام با هدف ارتقای بهره‌وری و کاهش مصرف آب در استان سمنان انجام می‌شود و اعتبار 30 میلیارد ریال برای این طرح در نظر گرفته شده که هزینه نهال و اقدامات زیربنایی از محل این اعتبار دیده شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه اقدامات اولیه اجرایی این طرح انجام شده و پیمانکاران نیز مشخص شدند؛ افزود: یک شرکت پیمانکار که در حوزه گیاهان دارویی فعالیت می‌کند قرار است که فعالیت توسعه کشت قراردادی به‌صورت بسته‌بندی و خرید تضمینی از کشاورزان را انجام دهد.

رضایی با بیان اینکه کشت در اراضی شیب‌دار در 2 حوزه کشت گیاهان دارویی و همچنین توسعه باغات در حال انجام است؛ گفت: در کشت باغات گونه‌های مثمر مانند انگور، بادام، آلو آلبالو در دستور کار است.

وی درباره گونه‌های گیاهان دارویی نیز گفت: کشت گل محمدی، زیره سیاه، گل‌گاوزبان، زرشک، رازیانه و آویشن کوهی در اراضی شیب‌دار انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تولید نهال و نشاء زرشک به‌صورت قراردادی با تولیدکنندگان داخلی استان در حال انجام است و دستگاه نشاء کار نیز خریداری شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید