Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود با بیان اینکه 400 هزار اصله نهال برای درختکاری در استان آماده توزیع است، گفت: این نهال‌ها به‌صورت سوزنی و پهن‌برگ و سازگار با اقلیم استان هستند.

400 هزار اصله نهال برای درختکاری در استان سمنان آماده توزیع است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، محمدرضا کشاورزیان در گفت‌وگو با خبرنگاران  با بیان اینکه در یکی از نهالستان های استان سمنان در شهرستان شاهرود به مساحت 15 هکتار انواع نهال برای درختکاری تهیه می‌شود، ابراز داشت: برای ایام درختکاری امسال نیز 400 هزار اصله نهال آماده توزیع است.

وی با بیان اینکه این تعداد اصله نهال سوزنی‌برگ و پهن‌برگ برای فضای سبز کاشت می‌شود، افزود: تلاش شد تا از گونه‌های مقاوم به اقلیم استان برای تهیه این نهال‌ها استفاده شود که توزیع آن‌ها به‌صورت ریشه‌دار و گلدانی در هفته منابع طبیعی با شعار همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی خواهد بود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان  شاهرود با بیان اینکه عمده درخت‌های تولیدی این نهالستان زیتون‌تلخ، عرعر، سنجد، توت، سرو نقره‌ای، سرو خمره‌ای و کاج است، اظهار کرد: شهرستان‌ها و دهیاری‌های استان سمنان در اولویت توزیع نهال هستند و سپس از 15 اسفند عموم مردم می‌توانند با مراجعه به منابع طبیعی درخواست نهال کنند.

کشاورزیان در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه سنجد یکی از درختان مقاوم به خشکی و کم‌آبی و سازگار با اقلیم استان به شمار می‌رود لذا تولید 40 الی 50 هزار اصله نهال در دستور کار قرار گرفت که این نوع گونه نیز در هفته منابع طبیعی توزیع خواهد شد.

وی افزود: بوستان‌های روستایی عمده‌ترین مکان‌هایی که برای کاشت نهال از منابع طبیعی درخواست می‌شود که به‌عنوان نمونه پارک بوستان روستایی ابر به مساحت پنج هکتار سال گذشته نهال‌کاری شد و در بوستان روستایی میغان نیز این اقدام در دستور کار قرار گرفت لذا از دهیاری‌ها درخواست می‌شود هر چه سریع‌تر درخواست خود را به ادارات منابع طبیعی ارسال کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید