Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: طرح مدیریت چرای دام در یک‌میلیون هکتار از مراتع شهرستان دامغان در هفت سال گذشته اجرا شد.

مدیریت چرای دام در یک‌میلیون هکتار از مراتع شهرستان دامغان اجرا شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، علی‌اکبر عباسی راد اظهار کرد: طرح مدیریت چرای دام شامل پایش و شمارش دام است که این طرح‌ها در راستای اصلاح احیای مراتع صورت گرفته است.

وی افزود: از سال 92 تاکنون 900 هکتار از مراتع شهرستان زیر کشت و بهره‌برداری محصولات فرعی و توسعه گیاهان دارویی قرارگرفته و ممیزی حدود 40 هزار هکتار از مراتع مناطق دیباج و تویه دروار نیز از دیگر اقدامات است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان به طرح‌های مرتع‌داری به‌عنوان ابزار لازم برای مدیریت مراتع یادکرد و گفت: در این مدت برای 50 هزار هکتار از سامانه‌های عرفی مرتعی شهرستان طرح مدیریت تهیه‌شده است.

عباسی راد از بررسی مشکلات بهره‌برداران نظارت کارگاهی در 600 هزار هکتار از مراتع خبر داد و افزود: این طرح به‌منظور کنترل اجرای طرح‌های پیش‌بینی‌شده مرتع‌داری و کنترل ظرفیت مراتع انجام‌شده است.

وی ضمن اشاره به لزوم اجرای عملیات بیولوژیک، اضافه کرد: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید در شهرستان دامغان بیش از یک هزار و 900 هکتار عملیات بیولوژیک شامل کُپه کاری، بذرپاشی، بذرکاری و قُرُق مراتع اجرا شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید