Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: هم‌زمان با هفته دولت 181 پروژه عمرانی و تولیدی در بخش کشاورزی استان سمنان افتتاح می‌شود.

181 پروژه عمرانی و تولیدی در بخش کشاورزی استان سمنان افتتاح می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، سید حسن میرعماد اظهار کرد: این تعداد پروژه کشاورزی با صرف بیش از 1183 میلیارد و 105 میلیون ریال آماده بهره‌برداری رسمی شده است.

وی عنوان کرد: از مجموع این 181 پروژه که قرار است به مناسبت هفته دولت امسال در بخش کشاورزی استان سمنان افتتاح شود؛ 150 پروژه آن از پروژه‌های عمرانی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها گفت: این تعداد پروژه عمرانی بخش کشاورزی استان سمنان با صرف 631 میلیارد و 395 میلیون ریال آماده افتتاح شده است.

میرعماد با بیان اینکه این پروژه‌ها در بخش‌های مختلف کشاورزی، منابع طبیعی و امور عشایری استان سمنان آماده افتتاح شده است افزود: از این 110 پروژه در حوزه آب و خاک بخش کشاورزی است که با صرف بیش از 379 میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده است.

به گفته وی، 22 پروژه عمرانی در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری با صرف بیش از 235 میلیارد ریال و 18 پروژه نیز در بخش عشایری با بیش از 16 میلیارد ریال اعتبار برای افتتاح در هفته دولت آماده بهره برداری شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه 31 طرح تولیدی بخش کشاورزی در استان سمنان برای هفته دولت آماده بهره برداری شده است افزود: برای تکمیل و بهره‌برداری از این تعداد پروژه نیز 551 میلیارد و 710 میلیون ریال اعتبار از محل تسهیلات بانکی و آورده شخصی سرمایه‌گذاران هزینه شده است.

وی افزود: از این تعداد 12  پروژه در حوزه تولیدات گیاهی، 17 پروژه در بخش تولیدات دامی، و 3 پروژه در بخش صنایع تبدیلی است که در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: با افتتاح این طرح‌ها برای یک هزار و 423 نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

میرعماد با اشاره به اینکه این 181 پروژه در همه شهرستان‌های استان سمنان آماده بهره‌برداری شده است افزود: همچنین با افتتاح این پروژه‌ها سه هزار و 35 خانوار استان سمنان از تسهیلات و منافع افتتاح آن بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید