Iranian Agriculture News Agency

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: این سازمان و سپاه استان برای تحقق جهش تولید در بخش کشاورزی استان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

جهاد کشاورزی استان سمنان و سپاه استان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، خدابخش عرب با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین این سازمان و سپاه استان اظهار کرد: استراتژی جهش تولید در بخش کشاورزی استان از دو منظر افزایش تولید از طریق سرمایه‌گذاری‌های جدید و همچنین از منظر افزایش تولید از طریق ارتقاء بهره‌وری عوامل تولید برنامه‌ریزی‌شده است.

وی به برنامه‌ریزی انجام‌شده برای دستیابی به جهش تولید از طریق افزایش سرمایه‌گذاری اشاره کرد و افزود: برای جهش تولید از طریق افزایش سرمایه‌گذاری 27 پروژه تولیدی پیش‌بینی‌شده است که انتظار می‌رود با اجرای این برنامه به میزان 10.2 درصد شاهد رشد تولید در بخش کشاورزی باشیم.

وی با بیان اینکه افزایش تولید از طریق ارتقاء بهره‌وری عوامل تولید به میزان 11.6 درصد در سال هدف‌گذاری شده است تصریح کرد: برنامه افزایش تولید محصولات اساسی، دانه‌های روغنی، گیاهان داروئی، گوشت قرمز و برنامه ایجاد ارزش‌افزوده در قالب زنجیره‌های تولید شیر و زعفران در دستور کار قرار گرفته است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه اجرای برنامه مشترک بین سازمان جهاد کشاورزی و سپاه استان دستاوردهای مهمی به دنبال دارد تصریح کرد: بعد از اجرای برنامه‌های مذکور شاهد رشد ارزش اقتصادی این محصولات به میزان 185 درصد خواهیم بود.

عرب خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی 3.1 درصدی مصرف آب و افزایش 13 درصدی اشتغال از دیگر دستاوردهای اجرای برنامه جهش تولید در بخش کشاورزی است.

وی گفت: تدوین برنامه جهش تولید بر مبنای سیاست‌های کلان بخش کشاورزی، ابلاغ برنامه جهش تولید به مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان، نظارت فنی، اجرایی و آموزشی بر اجرای برنامه جهش تولید، آموزش مروجین بسیجی در چارچوب برنامه نظام نوین ترویج، حمایت از تولیدکنندگان و بهره‌برداران در چارچوب برنامه‌های ابلاغی، اعلام نظر در زمینه معرفی افراد برای برخورداری از تسهیلات ناشی از منابع اقتصاد مقاومتی و تأمین استاد برای آموزش و ظرفیت‌سازی مروجین بسیجی از جمله اقداماتی است که در برنامه‌های ابلاغی پیش‌بینی‌شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید