Iranian Agriculture News Agency

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از عملیات مبارزه با آفات سن مادری و پوره در مزارع این استان خبر داد و گفت: عملیات مبارزه با سن مادری و پوره در سطح 17770 هکتار از مزارع این استان انجام شد.

عملیات مبارزه با سن مادری و پوره در سطح 17770 هکتار از مزارع استان سمنان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، لطف‌الله رضایی اظهار کرد: سطح کل مبارزه با سن مادری در سال زراعی امسال در استان سمنان 17 هزار و 770 هکتار بوده که از این میزان 14 هزار و 185 هکتار دز مزارع گندم و 3 هزار و 585 هکتار در مزارع جو بوده است.

وی با بیان اینکه عمده مبارزات با سن مادری و پوره در مزارع گندم و جو در شهرستان گرمسار، میامی و آرادان بوده است افزود: سطح کل مبارزه با افت سن در مزارع گندم و جو گرمسار پنج هزار و 950 هکتار بوده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان میزان مبارزه با آفت سن در مزارع گندم و جو در میامی را پنج هزار و 520 هکتار عنوان کرد و گفت: پس از میامی بیشترین سطح مبارزه با افت سن در شهرستان آرادان و به رقمی بالغ‌بر چهار هزار و 260 هکتار بوده است.

رضایی با بیان اینکه شاهرود، سمنان، دامغان و سرخه نیز به ترتیب بیشترین سطح مبارزه را پس از گرمسار و میامی و آرادان داشتند افزود: در شاهرود در سطح 880 هکتار، سمنان 700، دامغان 265 و سرخه نیز 195 هکتار مبارزه با آفت سن انجام شد.

وی با بیان اینکه مبارزه با سن مادری از اواسط فروردین‌ماه آغازشده است گفت: مبارزه با این آفت در سمنان از نهم فروردین‌ماه در سمنان آغاز و در گرمسار و آرادان نیز از 18 فروردین‌ماه آغاز شد.

 معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: مبارزه با آفت سن مادری در میامی از 20 فروردین، دامغان 31 فروردین و در سرخه و شاهرود به ترتیب یکم و دوم فروردین‌ماه آغاز شد.

رضایی با بیان اینکه مبارزه با سن پوره از خردادماه آغاز شد تصریح کرد: مبارزه به پوره در سمنان از 29 اردیبهشت آغاز و در شهرستان‌های گرمسار و آرادان نیز از روز نخست اردیبهشت‌ماه و در سرخه نیز دوم اردیبهشت‌ماه آغاز شد.

وی افزود: در شهرستان‌های میامی، دامغان و شاهرود نیز به ترتیب در روزهای پنج و ششم خردادماه عملیات مبارز با پوره آغاز شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید