Iranian Agriculture News Agency

توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در استان سمنان به جدیت پیگیری می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در این استان به جدیت پیگیری می‌شود.

کشت گلخانه‌ای در 100 هکتار از اراضی کشاورزی سمنان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، سید حسن میرعماد اظهار کرد: در بحث مدیریت مصرف آب موضوع توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در استان سمنان با جدیت دنبال می‌شود و خوشبختانه در این زمینه توفیقات خوبی نیز حاصل‌شده است که البته راضی‌کننده نیست و باید تداوم و تقویت شود.

وی عنوان کرد: 173 هکتار در استان سمنان گلخانه ایجادشده است که در سال گذشته به میزان 37 هکتار و در سال قبل از آن نیز به میزان 33 هکتار کشت گلخانه‌ای انجام‌شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: درصدد هستیم امسال در 100 هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان کشت گلخانه‌ای انجام شود که تحقق این مهم میزان افزایش اشتغال، افزایش تولید محصولات کشاورزی و مدیریت مصرف آب می‌شود.

میرعماد در ادامه به موضوع کشاورزی حفاظتی اشاره کرد و گفت: کشاورزی حفاظتی یعنی کشاورزی بدون خاک‌ورزی که در مدیریت مصرف آب بسیار مؤثر است و در این نوع کشاورزی پوشش گیاهی از بین نمی‌رود و به همین منظور یکی از اهداف سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان توسعه و ترویج این نوع کشاورزی در استان سمنان است.

وی افزود: استان سمنان در بحث دام و طیور نیز از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است و چرا که این استان دارای 359 واحد مرغ گوشتی است و میزان تولید مرغ در استان سمنان 56 هزار تن است و همچنین 41 هزار مرغ تخم‌گذار در استان سمنان وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در استان سمنان واحد‌های مدرن مرغ تخم‌گذار راه‌اندازی شده است و امیدواریم با راه‌اندازی این واحدها، میزان تولید تخم‌مرغ در استان سمنان افزایش یابد و بر این اساس پیش‌بینی می‌شود امسال میزان تولید تخم‌مرغ در استان به 28 هزار تن برسد.

میرعماد خاطرنشان کرد: در استان سمنان هشت واحد پرورش بوقلمون و 17 واحد پرورش شترمرغ وجود دارد که راه‌اندازی این واحدها در بخش دام و طیور می‌تواند به افزایش میزان اشتغال و درآمدزایی بهره‌برداران این بخش کمک بسزایی باشد.

توسعه و ترویج نوغان‌داری در روستاهای استان سمنان در دستور کار است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از راه‌اندازی 52 واحد نوغان‌داری در دو سه سال اخیر در استان سمنان خبر داد و این مهم به‌ویژه در روستاها و برای ایجاد اشتغال و درآمدی پایدار برای زنان روستایی بسیار مثمر ثمر است.

میرعماد گفت: توسعه و ترویج نوغان‌داری در روستاهای استان سمنان در دستور کار است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید