Iranian Agriculture News Agency

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه تنها 25 درصد از باغات استان سمنان بیمه است گفت: ایجاد سایه بان با برای باغات استان سمنان ضروری است.

تنها 25 درصد از باغات استان سمنان بیمه است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، لطف‌الله رضایی اظهار کرد: در استان سمنان تنها 25 درصد از باغات بیمه هستند و توصیه ما به کشاورزان توجه به بیمه است چرا که در زمان ورود خسارت می‌توانند بخش قابل‌توجهی از خسارت‌های وارده را از طریق بیمه جبران کنند.

وی با اشاره به خسارت‌های ناشی از بارش تگرگ و همچنین سرمازدگی به باغات استان سمنان گفت: توصیه به کشاورزان این است که توجه به ایجاد سایه‌بان را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: محصولی که در این سایه‌بان قرار گیرد در مقابل سرمازدگی و تگرگ به‌صورت 100 درصد ایمن می‌شود و کشاورزانی که به این مهم توجه کردند در هنگام وقوع تگرگ محصولشان از آسیب در امان ماند.

رضایی در بخش یا سخنان خود با اشاره به یارانه 750 میلیون تومانی نهال در سال 97 افزود: یارانه نهال امسال یک و نیم میلیون تومان برای ارقام دیر گل پیش‌بینی‌شده است.

وی از دیگر اقدامات برای اصلاح باغات قدیمی و تبدیل آن به باغات جدید را سرشاخه کاری عنوان کرد و این کار را برای افزایش مقاومت باغات در مقابل حوادث مختلف مثمر ثمر دانست.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید