Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: اجرای طرح مدیریت چرا و کنترل دام به‌عنوان یکی از اقدامات حفاظتی مهم در ایجاد تعادل دام و مرتع در مراتع این شهرستان در حال اجرا است.

طرح مدیریت چرا و کنترل دام در میامی در حال اجرا است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، محمد رضایی اظهار کرد: نظر به اهمیت پوشش گیاهی در حفظ منابع پایه آب‌وخاک و نقش ارزنده آن در توسعه اقتصادی، اجتماعی و در راستای فراهم کردن بستر مناسب برای تجدید حیات گیاهان مرتعی و با هدف جلوگیری از تخریب و ارتقای اکوسیستم عرصه‌های طبیعی، پروژه مدیریت چرا و کنترل دام به‌عنوان یکی از اقدامات حفاظتی مهم در ایجاد تعادل دام و مرتع در مراتع این شهرستان به مرحله اجرا درآمده است.

وی گفت: در راستای اجرای این طرح، به تمامی دامداران و بهره‌برداران ذی‌حق مراتع اعلام می‌شود از ورود زودهنگام احشام و دام و همچنین دام مازاد بر ظرفیت پیش‌بینی‌شده در پروانه چرای تمدیدشده و یا مندرج در طرح‌های مرتع‌داری خودداری کنند.

رضایی افزود: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قوانین و مقررات مربوط به چرای دام در مراتع، متخلف یا متخلفان طبق مقررات به مراجع قضائی معرفی و پروانه بهره‌برداری آنان باطل و از درجه اعتبار ساقط می‌شود.

رضایی با بیان اینکه نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در امر پیشگیری و مقابله با هرگونه سوءاستفاده‌های احتمالی از عرصه‌های ملی آماده هستند تصریح کرد: اکیپ‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به‌طور مستمر اراضی ملی را مورد نظارت قرار داده و با متخلفان به این اراضی برخورد قانونیصورت خواهد گرفت.

وی گفت: شماره تلفن رایگان امداد جنگل و مرتع به شماره 4051 به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در ارتباط با تخریب تصرف در اراضی ملی، چرای غیرمجاز دام، قطع درختان و برخورد قانونی با متخلفان و همچنین آتش‌سوزی‌های احتمالی در جنگل‌ها و مراتع است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید