Iranian Agriculture News Agency

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه عمده تغییرات کاربری در نقاط خوش آب‌وهوا انجام می‌شود گفت: 100 هزار پرونده در حوزه تخلف اراضی کشاورزی در دستگاه قضا وجود دارد.

100 هزار پرونده در حوزه تخلف اراضی کشاورزی در دستگاه قضا وجود دارد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، سرهنگ ابراهیم حسن‌آبادی بعدازظهر امروز در جمع مدیران یگان حفاظت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: حفظ اراضی و مدیریت این امر مهم از مأموریت‌های ذاتی یگان حفاظت امور اراضی است.

وی حفظ اراضی در نقاط خوش آب‌وهوای کشور را از جمله وظایف و مأموریت‌های ذاتی یگان حفاظت عنوان کرد و افزود: اکثر تغییر کاربری‌ها در این مناطق انجام می‌شود که از جمله آن‌ها لواسان و شمیرانات واقع در شمال تهران است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه پیشگیری از تغییر کاربری اراضی ممنوعه در کشور گفت: اگر برخورد قانونی با متخلفان به یگان حفاظت سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی سپرده شود؛ قطعاً شاهد کاهش تعداد پرونده‌های تخلف کاربری اراضی خواهیم بود.

سرهنگ حسن‌آبادی بیان کرد: در حال حاضر در حوزه تخلف اراضی کشاورزی در دستگاه قضا حدود 100 هزار پرونده وجود دارد که از این تعداد برای 10 هزار پرونده حکم قطعی صادرشده است که هنوز اجرایی نشده است.

وی عنوان کرد: از ابتدای سال 98 تاکنون 188 مورد تخلف و تصرف در اراضی کشاورزی استان سمنان تشکیل‌شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: بیشترین تغییر کاربری اراضی در استان سمنان مربوط به شهرستان مهدی‌شهر است.

سرهنگ حسن‌آبادی تأکید کرد: باید از ظرفیت رسانه و تشکل‌های مردم‌نهاد برای ارتقای آگاهی مردم استفاده شود تا شاهد کاهش بروز تخلفات و تصرفات غیرمجاز در حوزه اراضی کشاورزی باشیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید