Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان پیش بینی کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از پیش‌بینی تولید 300 تن عسل در این استان خبر داد.

تولید 300 تن عسل در استان سمنان

به گزارش خبرنگار ایانا در سمنان، سید حسن میرعماد بعدازظهر امروز در شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد اظهار داشت: سمنان از استان‌های مستعد آب و هوایی برای پرورش زنبورعسل است.

وی با اشاره به وجود 681 زنبورداری فعال در استان سمنان افزود: بر این اساس پیش‌بینی تولید 300 تن عسل در مناطق مستعد تولید این ماده غذایی مقوی در این استان دور از انتظار نیست.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز بیان داشت: بهره‌برداران تولید عسل در استان سمنان حدود 51 هزار کلنی زنبورعسل در اختیارشان است.

مصطفی شاه‌حسینی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود میزان تولید عسل در استان سمنان و تعداد کلنی زنبورعسل افزایش یابد افزود: طرح سرشماری زنبورعسل در این استان از ششم تا بیست و پنجم مهرماه اجرا شد.

وی با بیان اینکه نظارت و پایش در حوزه عسل تولیدی استان سمنان به‌دقت انجام می‌شود خاطرنشان کرد: در سال گذشته میزان تولید عسل در استان سمنان 287 تن بوده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تشکیل کارگروه گرده‌افشانی استان سمنان را از اقدامات در دستور کار این سازمان عنوان کرد و تأکید کرد: باید اثر گرده‌افشانی در تولید محصولات باغی و کشاورزی موردتوجه قرار گیرد تا شاهد افزایش مشارکت زنبورداران و باغداران باشیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید