Iranian Agriculture News Agency

مجلس شورای اسلامی باید امیدآفرینی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهد

امام جمعه سمنان با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید امیدآفرینی را سرلوحه اقدمات خود قرار دهد؛ گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید از جنجال و التهاب آفرینی جلوگیری کنند.

مجلس شورای اسلامی باید امیدآفرینی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهد

به گزارش خبرنگار ایانا در سمنان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مرتضی مطیعی ظهر امروز در خطبه‌های وحدت بخش نماز جمعه این هفته سمنان که با حضور پرشمار و دشمن شکن مردم در مصلای بزرگ حضرت امیرالمؤمنین (ع) برگزار شد، بیان کرد: مراقبت از خود و التزام به اخلاق، تأکید مهم مقام معظم رهبری به همه مسؤلان از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

وی افزود: بنابراین از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود که همدلانه با قوای دیگر همکاری کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید با انجام وظیفه در قانون‌گذاری و نظارت، در تراز انقلاب بوده و امیدآفرین باشند اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید آیت‌الله رئیسی را که مقام معظم رهبری از ایشان به‌عنوان الگوی خدمت یاد کردند، در راستای انجام وظیفه خود مدنظر قرار دهند.

مطیعی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید امیدآفرینی را سرلوحه اقدمات خود قرار داده و برای جامعه آرامش‌بخش باشند این مهم را از ویژگی‌های مجلس در تراز انقلاب نامید و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انجام وظیفه خود از جمله قانون‌گذاری‌ و نظارت بر اجرا با رویکرد امیدآفرینی، از جنجال و التهاب در جامعه جلوگیری کنند که این مسئله از نشانه‌های مجلس در تراز انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه دانشجویان بیدار جهان جزو جبهه مقاومت محسوب می‌شوند و اکنون نیز در نظام نوین جهانی تغییر بنیادی در حال رقم‌خوردن است، به نامه مقام معظم رهبری به دانشجویان آزادی‌خواه آمریکا اشاره و خاطرنشان کرد: باید متن این نامه برای جوانان و دانشجویان کشور تبیین شود.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه فعالان فضای مجازی نیز به این نامه بیشتر بپردازند، افزود: اکنون کاربران فضای مجازی بیشتر به حاشیه می‌پردازند.

مطیعی همچنین با اشاره به ادامه جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در غزه تأکید کرد: از جبهه مقاومت و مردم مظلوم غزه غافل نمی‌شویم و با رخداد فجیع رفح جنایت‌های رژیم کودک‌کش صهیونیستی بر جهان بیش از پیش آشکار شد و آزادگان دنیا را بیدار کرده است.

وی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان تلاش زیادی در تقویت جبهه مقاومت داشتند، ادامه داد: عزاداری شهدای خدمت باعث غفلت از جنایت رژیم جنایتکار صهیونیستی و کشتار رفح غافل نشود.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به در پیش بودن سالروز رحلت امام خمینی (ره)، پیروی از ولی‌فقیه را رمز پیروزی دانست و یادآور شد: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران بر پایه معنویت و اخلاق پابرجاست، به برکت امام راحل(ره) است.

امام جمعه سمنان گفت: وجود ولی‌فقیه ناجی نظام جمهوری اسلامی بوده و پیروی از رهبر معظم انقلاب رمز پیروزی و اقتدار است.

مطیعی به در پیش‌بودن انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اشاره کرد و یادآور شد: پیروی از فرموده‌های رهبر معظم انقلاب در تمام ارکان انتخابات مورد توجه ویژه باشد.

وی بر لزوم توجه به جهاد تبیین و پرهیز از تخریب و توهین، پرهیز از ایجاد اختلاف و تنازع در انتخابات پیش رو تأکید کرد.

 

خبرنگار: آذر پژمان

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید