Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی:

تشکل‌های بخش کشاورزی حمایت می‌شوند

وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر لزوم مردمی شدن بخش کشاورزی گفت: در این راستا تشکل‌های بخش کشاورزی حمایت می‌شوند.

تشکل‌های بخش کشاورزی حمایت می‌شوند

به گزارش خبرنگار ایانا در سمنان، محمدعلی نیکبخت بیان کرد: شرکت‌های تعاونی اتحادیه عشایر شرکت‌های تعاونی‌های عشایری مجموعه زیادی از عشایر شهرستان گرمسار را تحت پوشش دارد و کار تولید انواع تولید خوراک دام را برای عشایر و دامداران شهرستان گرمسار انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه ما هم در وزارت جهاد کشاورزی برای تقویت تولید، حمایت از تولید داخل و تولیدکننده به میدان آمده‌ایم افزود: برای این مهم باید به سمت حمایت از تشکل‌ها برویم و هیچ راهی غیر از این وجود ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: اگر ما بخواهیم توسعه تولید واقعی داشته باشیم باید تشکل‌ها تقویت و حمایت شوند. باید به تشکل‌های بخش کشاورزی اعتماد کنیم و وظایف تصدی گری را به آن‌ها بدهیم.

نیکبخت با اشاره به بازدید خود از شرکت تولید خوراک دام اتحادیه شرکت‌های تعاونی عشایر گرمسار گفت: انواع نهاده‌ها به‌صورت خام وارد مجموعه تولید خوراک دام اتحادیه تعاونی‌های عشایری شهرستان گرمسار شده و در این مجموعه به کنسانتره، خوراک و محصول نهایی تبدیل می‌شود.

وی توضیح داد: با تولید این محصولات فراوری شده خوراک دام، هم نظارت بهداشتی براساس جیره غذایی و هم کنترل فنی انجام می‌شود و هم از نظر سلامت کار یک نظارت متمرکز اتفاق خواهد افتاد تا محصول نهایی به دست دامدار و به دست عشایر برسد و این قشر مولد بتوانند از ظرفیت این تشکل‌ها استفاده کنند.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: در تشکل‌های مرتبط به حوزه کشاورزی، ظرفیت‌های کوچک مالی جمع شده و یک شرکت تشکیل می‌دهند و در نهایت نیز شرکت‌ها بایکدیگر تجمیع شده و به شرکت‌های اتحادیه تبدیل می‌شوند و با قدرت فزاینده می‌توانند به سمت هم‌افزایی رفته و کار و تولید انجام دهند.

 

خبرنگار: آذر پژمان

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید