Iranian Agriculture News Agency

بازدید از پروژه‌های بخش آب و خاک روستای «بهورد»، شهرستان گرمسار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ضمن بازدید از پروژه‌های بخش آب و خاک روستای «بهورد»، شهرستان گرمسار گفت: پروژه‌های متعدد احیای قنوات و آبیاری تحت فشار در این روستا اجرا شده است.

بازدید از پروژه‌های بخش آب و خاک  روستای «بهورد»، شهرستان گرمسار

به گزارش خبرنگار ایانا در سمنان، محمدرضا قاسمی صبح امروز در قالب کاروان خدمت وارد روستای «بهورد» در شهرستان گرمسار شد و در این بازدید با کشاورزان گفت‌وگو کرد.

در این بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در جریان فرایند پروژه‌های در دست اجرا در حوزه آب‌وخاک و میزان هزینه انجام‌شده برای این پروژه‌ها  قرار گرفت.

محمدرضا قاسمی با اشاره به اجرای پروژه‌های اجرا لوله پلی‌اتیلن، پروژه‌های احیا و مرمت قنات و سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار در روستای «بهورد» شهرستان گرمسار گفت: درمجموع چهار هزار و ۲۳ متر لوله پلی‌اتیلن در این روستا اجراشده است.

وی با اشاره به اجرای سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار در روستای «بهورد» شهرستان گرمسار گفت: از محل اعتبارات سال ۹۳ به میزان ۱۰ هکتار سیستم‌ آبیاری تحت‌فشار در این روستا انجام‌شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان پروژه‌های احیا و مرمت قنات این روستا نیز از محل اعتبارات سال‌های ۱۳۸۷، ۱۳۹۰و ۱۴۰۱ انجام‌شده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: تأمین اعتبار درباره باقی‌مانده پروژه احیا و مرمت قنات قلعه اسکن، تأمین اعتبار درباره باقیمانده پروژه احیا و مرمت قنات بهورد پایین و بهورد بالا،  پمپاژ آب از قنات بهورد پایین به سمت بند ذخیره آب واقع در قسمت شمالی روستا، تأمین اعتبار برای خرید لوله انتقال آب از قنات بهورد پایین به سمت اراضی پایین‌دست در حدود سه کیلومتر، تأمین اعتبار برای خرید لوله انتقال آب از قنات قلعه اسکن تا بند ذخیره آب و تأمین اعتبار و اخذ مجوز برای احداث کارگاه رب انار برخی از پروژه‌های پیشنهادی برای روستای بهوررد در این سفر بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید