Iranian Agriculture News Agency

امسال ۲۱ اردوی جهادی دامپزشکی در هشت شهرستان استان سمنان برگزار شد

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از برگزاری ۲۱ اردوی جهادی دامپزشکی طی سه‌ماهه اول سال جاری در مناطق عشایری و روستاهای کم برخوردار استان سمنان خبر داد.

امسال ۲۱ اردوی جهادی دامپزشکی در هشت شهرستان استان سمنان برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، حمیدرضا حسینی با اعلام این خبر بیان کرد: در راستای لبیک به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر کار جهادی و خدمت‌رسانی به مناطق کم برخوردار و محروم و با توجه به سیاست‌های محرومیت‌زدایی اداره کل دامپزشکی استان برای ارائه خدمات رایگان بهداشتی به دامداران، این طرح به‌صورت مشترک با همکاری سازمان‌های بسیج سازندگی، بسیج عشایری، بسیج دانشجویی، بسیج مهندسین، سپاه و جهاد کشاورزی در مناطق عشایری و روستاهای کم برخوردار استان طی سه‌ماهه اول سال جاری برگزار شد.

وی گفت: این اردوهای جهادی با هدف کنترل، پیشگیری و مبازره با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام اجرا شد که نتیجه این عملیات؛ معاینه، ویزیت و درمان یک هزار و 158 رأس دام، مایه‌کوبی 14 هزار و 789 رأس انواع دام سبک و سنگین، سم‌پاشی بدن 43 هزار و 20 رأس دام سبک و سنگین و سم‌پاشی بیش از 393 هزار و 280 مترمربع جایگاه دامی در مناطق عشایری و روستایی محروم بوده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان افزود: از دیگر خدمات جهادی دامپزشکی استان، واکسیناسیون 26 هزار و 460 قطعه طیور بومی و آموزش ۸۹۰ نفر در راستای نحوه پیشگیری و مبارزه با بیماری مشترک و خطرناک بین انسان و دام از جمله CCHF آنفولانزای فوق حاد پرندگان، هاری، تب مالت و همچنین بیماری دامی از جمله لمپی‌اسکین و تب برفکی و سایر بیماری‌های حوزه دام و طیور را می‌توان نام برد.

حسینی اضافه کرد: روند خدمات‌رسانی جهادی دامپزشکی استان سمنان در مناطق کم برخوردار و محروم روستایی و عشایری به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده تا پایان سال ادامه خواهد داشت و خدمات رایگان ارائه می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید