Iranian Agriculture News Agency

بیش از ۵۵۰۰۰ تن مرغ کشتار روز از گرمسار به بازارهای هدف ارسال می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمسار گفت: ۵۵ هزار و ۳۰۰ تن مرغ کشتار روز از گرمسار به بازارهای هدف ارسال می‌شود.

بیش از ۵۵۰۰۰ تن مرغ کشتار روز از گرمسار به بازارهای هدف ارسال می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، علی جورابلو در بازدید از مرغ فروشی‌های شهرستان گرمسار با توجه به نقش جهاد کشاورزی در زنجیره تأمین و تولید وتوزیع مرغ بیان کرد: نظارت دقیق و راستی‌آزمایی توزیع نهاده‌ها و رصد جوجه‌ریزی واحدهای مرغداری گوشتی در اولویت برنامه‌های جهاد کشاورزی شهرستان گرمسار است.

وی اضافه کرد: این مهم در قالب زنجیره تولید، نظارت ویژه بر تمام مراحل زنجیره تولید، تأمین و مصرف مرغ در این مدیریت پیگیری می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمسار اضافه کرد: در سال گذشته دو میلیون و سه هزار و ۸۶۰ قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری گوشتی شهرستان انجام شده است که منجر به تولید چهار هزار تن گوشت مرغ شده است.

جورابلو بیان کرد: در حال حاضر چهار واحد کشتارگاه صنعتی در شهرستان مشغول فعالیت است که با فعالان این واحدها ۵۵ هزار و ۳۰۰ تن مرغ کشتار روز تولید و به بازارهای هدف ارسال می‌شود.

وی افزود: ترویج روش‌های بهینه تغذیه، بهداشت و جایگاه نگهداری، پرورش و اصلاح نژاد انواع طیور، نظارت بر اجرای سیاست‌های کلان وزارت جهاد کشاورزی در زمینه توسعه و بهبود تولید محصولات طیور در اولویت برنامه‌های این مدیریت قرار دارد.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمسار، در راستای وظایف نظارتی جهاد کشاورزی کارشناسان این مدیریت در کنار تیم نظارتی شهرستان هرشب از ساعت هشت و بیست دقیقه تا یک بامداد برای جلوگیری از قاچاق و خروج بدون مجوز مرغ از مرزهای غربی استان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید