Iranian Agriculture News Agency

رسیدگی به پرونده‌های کارگروه رفع تداخلات در مهدیشهر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر گفت: 175 پلاک رفع تداخلات در شهرستان مهدیشهر تا پایان سال 1401 در کارگروه رفع تداخلات اراضی ملی رسیدگی شد.

رسیدگی به پرونده‌های کارگروه رفع تداخلات در مهدیشهر

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، حیدر واحد مطلق رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان مهدیشهر از اتمام 175 پلاک در شهرستان مهدیشهر تا پایان سال 1401 خبر داد. این مساله در کارگروه رفع تداخلات اراضی رسیدگی و رفع اختلاف شده است.

وی ادامه داد: برخی مشکلات تداخل اراضی مربوط به چند دهه گذشته است و در بعضی از مواقع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و یا مردم بر سر مالکیت زمین‌ها دچار اختلاف شده‌اند.

وی افزود: این اختلاف میان جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و مردم منجر به تشکیل پرونده‌هایی در دستگاه قضا شده است.

حیدر واحد مطلق توضیح داد: تلاش داریم تا اختلاف مالکیتی زمین‌ها در کمیسیونی متشکل از نمایندگانی از جهاد کشاورزی، ثبت اسناد و املاک، امور اراضی و منابع طبیعی حل شده و منجر به کاهش پرونده‌ها در محاکم قضایی شود.

واحد مطلق گفت: از ابتدای اجرای قانون رفع تداخلات اراضی تاکنون پرونده اراضی در قالب 175 پلاک در کارگروه رفع تداخلات اراضی شهرستان رسیدگی و رفع اختلاف شده است.

وی افزود: ماده ۵۴قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور که مربوط به رفع تداخل اراضی است در سال 95 ابلاغ و از اوایل سال 96 اجرایی شده است.

حیدر واحد مطلق با بیان اینکه رفع اختلافات مالکیتی اراضی به اجرای طرح کاداستر کمک می‌کند، گفت: تا زمانی که مشکل تداخل اراضی حل نشود، طرح کاداستر هم قابلیت اجرایی ندارد. همچنین شهرستان مهدیشهر از شهرستان‌های پیشرو در زمینه رفع تداخلات اراضی است.

واحد مطلق گفت: مشکل تداخل اراضی در شهرها و حریم شهرها هم وجود دارد. در صورت درخواست راه و شهرسازی، شهرداری و یا مراجع قضایی در کمیسیون مربوط رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید