Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اعلام کرد:

برنامه‌ریزی جدی برای افزایش تولید بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از برنامه‌ریزی جدی در این سازمان برای افزایش تولید در بخش کشاورزی استان سمنان خبرداد و گفت: رشد تولید در بخش کشاورزی از این دو مسیر می‌گذرد.

برنامه‌ریزی جدی برای افزایش تولید بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، محمدرضا قاسمی در دیدار با مدیرکل و معاونان صداوسیمای مرکز استان با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال مهار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری، از انجام سیاست‌گذاری‌های لازم برای تحقق شعار سال در بخش کشاورزی سمنان خبرداد.

وی افزود: بخش عمده‌ای از رشد تولید در حوزه کشاورزی قابل تحقق است و برنامه‌های ویژه‌ای برای این مهم در استان سمنان اندیشیده شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه رشد تولید در بخش کشاورزی از دو مسیر توسعه سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری قابل دستیابی است، عنوان کرد: از یک سو افزایش سرمایه‌گذاری سبب توسعه فعالیت‌ها در بخش کشاورزی و در پی آن رشد تولید در این بخش می‌شود و از سوی دیگر افزایش راندمان رشد تولید در این حوزه مهم را در پی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با تاکید بر حمایت همه جانبه این سازمان از سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی و بهره‌برداری این بخش برای افزایش بهره‌وری اضافه کرد: رشد تولید در بخش کشاورزی به دلیل اینکه با امنیت غذایی و تأمین نیازهای مردم گره خورده است؛ اهمیت بیشتری دارد.

قاسمی با اشاره به چالش بسیاری از کشورهای دنیا برای تأمین امنیت غذایی مردم خود در سال‌های اخیر و پس از جنگ روسیه و اوکراین خاطرنشان کرد: اتفاقات سال‌های اخیر در دنیا، اهمیت توجه به تأمین غذا برای مردم را نشان داد و مشخص شد کشورها و حاکمیت‌ها در حوزه امنیت غذایی و تأمین مایحتاج مردم می‌توانند شکننده باشند و اگر اقتدار غذایی نداشته باشند؛ در بسیاری از حوزه‌های امنیتی دچار مشکل می‌شوند.

وی امیدوار است که سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با همراهی رسانه‌های این استان به ویژه صداوسیمای مرکز سمنان، بتوانند در راستای پیشبرد اهداف و مأموریت‌های خود و استمرار امنیت غذایی موجود در این استان به موفقیت دست یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان همچنین از کم‌آبی و خشکسالی‌های پیاپی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و عوامل محدودکننده بخش کشاورزی در این استان نام برد و با تاکید بر لزوم توسعه هرچه بیشتر سامانه‌های نوین آبیاری اراضی کشاورزی و اجرای سیاست‌های مدنظر در حوزه آب و خاک، همراهی رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی برای ترغیب هرچه بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی در استان سمنان برای اجرای این سیاست‌ها  را خواستار شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید