Iranian Agriculture News Agency

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تشکیل نخستین کارگروه فراقوه ای مبارزه با زمین خواری این استان خبر داد و گفت: حفاظت از اراضی کشاورزی و باغی در اولویت برنامه‌های دستگاه‌های مرتبط با حوزه زمین باشد.

حفاظت از اراضی کشاورزی و باغی در اولویت برنامه‌های دستگاه‌های مرتبط با حوزه زمین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان سمنان، غلامرضا خراسانیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی و مبارزه با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغی  گام نخست در راستای امنیت غذایی و رفع وابستگی به واردات است.

وی با اشاره به برخی مصوبات کارگروه فراقوه ای مبارزه با زمین خواری استان سمنان گفت: در این کارگروه مصوب شد که از توان و ظرفیت فرمانداری‌های شهرستان های استان در راستای اجرای احکام قطعی قلع و قمع بهره گرفته شود.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: بر این اساس مقرر شد تا ظرفیت فرمانداری‌های استان سمنان برای تأمین وسایل نقلیه سنگین از جمله لودر در اجرای احکام قطعی قلع و قمع استفاده شود.

خراسانیان با تأکید بر لزوم تشکیل کارگروه شهرستانی ذیل کارگروه استانی به منظور اجرای احکام قلع‌وقمع ساخت‌وسازهای غیرمجاز در استان سمنان تصریح کرد: فرمانداران باید جلسات کارگروه شهرستانی را به منظور برنامه ریزی اجرای احکام در اسرع وقت تشکیل دهند.

به گفته وی، اتخاذ تمهیدات لازم از سوی نیروی انتظامی و مراجع قضایی به منظور تأمین امنیت  و نظم لازم  در محل اجرای احکام قطعی قضایی قلع‌وقمع  از دیگر مصوبات این کارگروه استانی بود.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: از دیگر مصوبات این کارگروه می توان به قطع انشعابات بناهای غیرمجاز توسط ادارات زیربنایی از جمله آب ، برق ، گاز و... اشاره کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید