Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه ۱۷۰ تن ذخیره مرغ منجمد در استان داریم، افزود: در روزهای اخیر مصرف گوشت مرغ در استان از ۴۶ تن به ۵۶ تن رسیده است.

۵۰ تن گوشت قرمز منجمد برای آخر سال به استان زنجان اختصاص یافته است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان زنجان، جواد تاراسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه ۱۷۰ تن ذخیره مرغ منجمد در استان داریم، افزود: در روزهای اخیر مصرف گوشت مرغ در استان از ۴۶ تن به ۵۶ تن رسیده است.

جواد تاراسی ادامه داد: به صورت میانگین روزانه ۱۷۲ تن مرغ زنده به کشتارگاه‌های استان برای کشتار ارسال می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان قیمت مصوب گوشت مرغ گرم در استان را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد .

وی به جوجه‌ریزی‌های انجام شده در استان زنجان اشاره کرد و افزود: بهمن ماه یک میلیون و ۷۶۰ هزار جوجه ریزی انجام شده و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است.

او گفت: برای تامین و تنظیم بازار آخر سال، 50 تن گوشت قرمز منجمد به استان تخصیص داده شده است.

تاراسی به تعرفه پایین تعیین‌شده برای اجاره انبار توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده اشاره کرد و گفت: به دلیل این تعرفه پایین امکان اجاره انبار برای نهاده‌ها وجود ندارد.

وی اظهار کرد: با وجود انبار خالی در استان و دپو شدن سهمیه استان در انبارهای بندر، امکان حمل و انبار آن را در استان نداریم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه کنجاله باید در سوله و سویا در محیط انبار شود، گفت: در حال حاضر ۴۰ هزار تن از سویای استان در بندر انباشته و درخواست‌های بسیاری برای تعجیل در حمل آن به استان داریم که پیگیریهای لازم از طریق این سازمان در حال انجام است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید