Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم گفت: کاشت محصول پیاز در شهرستان طارم آغاز گردید، پیش بینی می گردد در سال زراعی 1399-1400 حدود 90 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کاشت پیاز اختصاص یابد.

آغاز کاشت پیاز در شهرستان طارم

به گزارش خبرنگار ایانا در استان زنجان، مجتبی اسکندری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم تصریح کرد:  کاشت محصول پیاز در شهرستان طارم آغاز گردید، پیش بینی می گردد در سال زراعی 1399-1400 حدود 90 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کاشت پیاز اختصاص یابد.

اسکندری گفت:  تعداد 150 بهره بردار به کشت و کار این محصول اشتغال دارند و از این طریق کسب درآمد می‌کنند.

وی بیان کرد: پیش بینی می گردد حدود 2880 تن محصول پیاز در سال زراعی جاری برداشت شود. زمان برداشت این محصول در شهرستان طارم اوایل مردادماه تا اوایل شهریور ماه است.

او گفت: رقم مورد کشت در این شهرستان رقم محلی طارم می باشد که دارای عملکرد و کیفیت بسیار بالائی است و محصول تولیدی این شهرستان علاوه بر مصرف داخل شهرستان و استان به استانهای همجوار، از جمله گیلان، قزوین ، تهران و سایر استانهای کشور صادر می‌شود.

مدیر شهرستان اشاره کرد: از جمله اقدامات انجام گرفته توسط مدیریت شهرستان در خصوص محصول پیاز، تامین نهاده های مورد نیاز، برگزاری برنامه های آموزشی گروهی و انفرادی، بازدیدهای کارشناسی و توصیه های فنی و همچنین تنظیم بازار است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید