Iranian Agriculture News Agency

تاراسی:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با بیان اینکه در سال جهش تولید اصلاح و توسعه باغات زیتون طارم به میزان ۵۰۰ هکتار در دستور کار است،گفت: تاکنون در بیش از ۲۰۰ هکتار توسعه باغات زیتون انجام شده است.

تولید روغن زیتون در طارم به ۷۰ درصد افزایش می یابد

به گزارش خبرنگار ایانا در  استان زنجان، جواد تاراسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان  با بیان اینکه در سال جهش تولید اصلاح و توسعه باغات زیتون طارم به میزان ۵۰۰ هکتار در دستور کار است،گفت: تاکنون در بیش از ۲۰۰ هکتار توسعه باغات زیتون انجام شده است.

تاراسی با بیان اینکه در سال جهش تولید اصلاح و توسعه باغات زیتون طارم به میزان ۵۰۰ هکتار در دستور کار است،گفت: تاکنون در بیش از ۲۰۰ هکتار توسعه باغات زیتون انجام شده است.

وی اظهار کرد: تا پایان سال هم توسعه ۵۰ هکتار از اراضی باغات زیتون در دستور کار است و در سال آینده هم ۲۵۰ هکتار مابقی انجام خواهد گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با بیان اینکه مساحت اراضی زیتون‌کاری استان بیش از ۲۲هزار هکتار است، گفت: در سال بیش از ۴۵ هزار تن زیتون در طارم تولید می شود.

تاراسی تاکید کرد: در سال بیش از پنج هزار تن روغن زیتون در طارم تولید می‌شود و طبق برنامه ریزی ها درصدد این هستیم تا تولید روغن کشی زیتون از ۳۰ درصد به ۷۰ درصد برسد.

وی با بیان اینکه طی سالجاری طرح توسعه باغات زیتون در اراضی شیب‌دار شهرستان طارم با سرعت خوبی انجام می شود، تصریح کرد: استان زنجان در تولید زیتون و روغن زیتون رتبه خوبی در سطح کشور دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان ابراز داشت: خوشبختانه زیتون طارم به کشورهای مختلف هم صادر می شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید