Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان گفت: بیش از ۱۵۰ هزار رأس گوسفند در استان زنجان ژن‌دار شده است و ژن دار شدن ۲۰ هزار رأس دام در سال جزء برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی زنجان است.

اصلاح نژاد بیش از ۱۵۰ هزار راس گوسفند در استان زنجان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان زنجان، جواد تاراسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان  تصریح کرد: اجرای طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری در استان زنجان در حال انجام می باشد، در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار رأس دام سبک و سنگین در زنجان وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ هزار رأس گوسفند در استان زنجان ژن دار شده است، افزود: ژن دار شدن ۲۰ هزار رأس دام در سال جزء برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی زنجان است.

تاراسی گفت: بیش از ۱۲ درصد از برنامه‌های سازمان جهادکشاورزی زنجان در رابطه با ژن دار کردن گوسفند افشاری در استان زنجان عملیاتی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان ادامه داد: در حال حاضر اصلاح نژاد دام سبک در ۱۳۲ دامداری روستا‌های زنجان انجام می‌شود.

او گفت: اجرای این طرح افزایش تولید گوشت در استان زنجان را به همراه داشته و در تأمین گوشت قرمز کشور هم مؤثر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با بیان اینکه طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری از سال ۸۵ با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی و دانشگاه زنجان با وارد کردن سلول‌های جنسی گوسفند نژاد برولامرینو از کشور نیوزیلند آغاز شده است، افزود: ایران جزء هشت کشور دارنده فناوری چندقلوزایی است و در زمینه اصلاح نژاد گوسفند افشاری نیز بسیار موفق بوده است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید