Iranian Agriculture News Agency

نشست خبری روسای سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات،آموزش و منابع طبیعی استان زنجان روز سه شنبه ۹ دی 1399 در محل سالن اشراق این سازمان برگزار شد. جواد تاراسی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان دراین نشست خبری ضمن تشریح اهداف و دستاوردهای بخش کشاورزی استان به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

نشست خبری روسای سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات،آموزش و منابع طبیعی استان زنجان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان زنجان،  نشست خبری روسای سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات،آموزش و منابع طبیعی استان زنجان روز سه شنبه ۹ دی 1399 در محل سالن اشراق این سازمان برگزار شد.

جواد تاراسی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان دراین نشست خبری ضمن تشریح اهداف و دستاوردهای بخش کشاورزی استان به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان، با بیان اینکه توسعه صنایع تبدیلی جزو برنامه‌های مهم جهاد کشاورزی در سال جهش تولید است، گفت: این استان در حوزه صنایع تبدیلی رتبه اول کشوری را دارد . وی با بیان اینکه : سالانه نزدیک به سه میلیون تن محصولات کشاورزی در زنجان تولید می‌شود، افزود: بیش از ۵۰ درصد محصولات کشاورزی تولیدی استان زنجان در صنایع تبدیلی فرآوری می‌شود. ایشان ابراز داشت: زیتون، انگور، حبوبات، جو، گوجه فرنگی، سیب زمینی، سیر عمده محصولات قابل فرآوری استان زنجان است. وی تصریح کرد: این استان در حوزه صنایع تبدیلی رتبه اول کشوری را دارد و همچنین وضعیت صادرات محصولات کشاورزی طی سالجاری در جایگاه خوبی بوده است.

تاراسی با اشاره به مدیریت این سازمان در بحث تامین گوشت مرغ افزود: در شش ماه گذشته با تلاشهای این سازمان در استان زنجان  مرغ با قیمت مصوب به دست مصرف کننده رسیده و در تامین مرغ در استان هیچ مشکل خاصی پیش نیامد. وی با اشاره به تعدادی از طرحهای مهم در حال اجرا در استان که شامل: طرح 900 تنی پرورش ماهی در ایجرود، 2 طرح 25 هزار تنی  تولید کود فسفاته و واحد 93 هزار راسی دام سبک شرکت پایداری در استان افزود: با تکمیل زنجیره تولید بوقلمون در استان، این استان قطب تولید بوقلمون در کشور شده است و در بخش شیلات نیز استان زنجان دارای رتبه اول تولید ماهیان سرد آبی در شمالغرب کشور را دارا می باشد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خاطر نشان کرد: در خصوص جلوگیری از متضرر شدن کشاورزان استان از کشت برخی محصولات مثل گوجه فرنگی و غیره با  اقداماتی مثل خرید   تضمینی و حمایتی و همچنین با ایجاد صنایع بالا دستی و پائین دستی در استان سعی شده تا کشاورزان استان دچار خسارت نشوند. تاراسی به سهم اشتغال استان در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: سهم اشتغال استان در بخش کشاورزی نسبت به کشور بالاتر است. وی افزود: بهره برداران کشاورزی دراین استان تخصص بسیار خوبی دارند و درتولید محصولات کشاورزی در کشور سرآمد هستند.

هم چنین در ادامه نشست خبری دکتر مرادی رییس مرکز تحقیقات،آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان به تشریح عملکرد و دستاوردهای تحقیقی کسب شده توسط مرکز پرداختند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید