Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان تصریح کرد: بیش از ۳۳ درصد سهم اشتغال در استان زنجان به بخش کشاورزی اختصاص یافته در حالی که میانگین سهم اشتغال کشوری در این بخش ۱۸ درصد است.

اختصاص بیش از ۳۳ درصد سهم اشتغال در استان زنجان به بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان زنجان، جواد تاراسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان تصریح کرد: بیش از ۳۳ درصد سهم اشتغال در استان زنجان به بخش کشاورزی اختصاص یافته در حالی که میانگین سهم اشتغال کشوری در این بخش ۱۸ درصد است.

وی با بیان اینکه سالانه حدود سه میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در زنجان تولید می شود، گفت: پارسال با فرآوری ۵۰ درصد محصولات کشاورزی، زنجان رتبه نخست را در بین استان های کشور در این زمینه کسب کرد.

تاراسی افزود: زیتون، انگور، حبوبات، جو، گوجه فرنگی، سیب زمینی و سیر عمده محصولات کشاورزی قابل فرآوری استان زنجان محسوب می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ادامه داد: کشاورزان زنجانی، تولید کننده ۶۰ نوع محصول باغی و زراعی هستند که برای ارتقاء بهره وری و ارزش افزوده در زمینه تولیدات، توسعه صنایع تبدیلی جزء برنامه های مهم در استان زنجان به شمار می‌رود.

تاراسی با بیان اینکه توسعه صنایع تبدیلی در گرو بهره گیری از همه ظرفیت ها و ایجاد تسهیلگری های لازم است، گفت:با گسترش صنایع تبدیلی عواید بیشتری از تولید در مقایسه با خام فروشی، نصیب کشاورزان می‌شود.

وی ادامه داد: با فرآوری محصولات کشاورزی از طریق توسعه صنایع تبدیلی، از هدر رفت بیش از ۱۱۰ هزار تن محصول کشاورزی در استان زنجان جلوگیری می شود و زمینه صادرات برخی محصولات کشاورزی استان نیز افزایش خواهد یافت.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید