Iranian Agriculture News Agency

با همکاری اتاق بازرگانی اتجام می‌شود؛

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی زنجان گفت: صادرات گیاهان دارویی سبب بهبود وضعیت اقتصاد کشاورزی استان می‌شود.

زمینه صادرات گیاهان داروئی را فراهم می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان زنجان، مهدی رنگ‌رونا رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به مزیت‌های صادراتی گیاهان دارویی، اظهار کرد: کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی به همراه سازمان جهادکشاورزی استان به دنبال تولیدات صادرات محور بوده و برنامه‌ریزی‌هایی برای این کار انجام شده است.

این مسئول ادامه داد: مقرر شده امر صادرات محصولات کشاورزی توسط بخش خصوصی انجام و امر ترویج و آموزش تولید این محصولات نیز توسط مدیریت ترویج با همکاری واحدهای تخصصی سازمان جهادکشاورزی انجام خواهد شد تا محصولات کشاورزی با قابلیت وکیفیت بالای صادراتی در استان تولید شود.

وی با اشاره به ارزآوری بالای محصولات کشاورزی، افزود: صادرات محصولات کشاورزی سبب می‌شود که کشاورزان در زمان افزایش تولید ؛ مازاد نیاز متقاضی و مصرف‌کننده استان و کشوررا به بازار دیگر کشورها ارسال کنند و آسیبی نبینند.

رنگ‌رونا با اشاره به کشت و تولید گیاهان دارویی، تصریح کرد: در زنجان اغلب گیاهان دارویی که عرضه می‌شود خود رو بوده و کمتر به‌ صورت صنعتی کشت و تولید می‌شود، در حال حاضر اقتصاد گیاهان دارویی در عرصه بین‌المللی، اقتصادی نوین و سریع‌الرشد لقب گرفته است. کشورهای پیشرفته دنیا نظیر فرانسه، آلمان، کانادا، آمریکا و حتی چین به ‌سرعت در حال سرمایه‌گذاری روی این حوزه و حتی موج‌آفرینی حول آن هستند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی استان زنجان، یادآور شد: بسته‌بندی و فرآوری گیاهان دارویی بسیار مهم است؛ به ‌طوری ‌که بسته‌بندی این محصول در فروش این محصولات نیز بسیار موثر است. بی‌شک احیا و تقویت چرخه کشت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی نقش مهمی در توسعه اقتصادی مناطق مختلف به‌خصوص ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در مناطق محروم و روستایی و به تبع آن جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید