Iranian Agriculture News Agency

به گزارش ایانا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در دومین روز سفر خود به لرستان با موسی خادم استاندار این استان دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات عشایر استان گفتگو و تبادل نظر کردند.

محور گفتگوهای این 2 مقام مسوول در این دیدار، استفاده از ظرفیت‌های خوب استان در توسعه گیاهان داروئی، زنجیره تولید گوشت قرمز، پرواربندی دام و بومگردی در مناطق عشایری استان بود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار با بیان اینکه عشایر قشر مولد و تولیدکننده کشور هستند، اظهار کرد: عشایر موثرترین و در عین حال کم هزینه‌ ترین قشر جامعه‌اند و همواره به عنوان قشری مولد مورد توجه هستند.

قندالی ادامه داد: عشایر علاوه بر نقشی که در مسائل اقتصادی و اجتماعی دارند، در زمینه‌های امنیتی و حفاظت از مرزها نیز نقش بسیار مهم و موثری در کشور دارند.

استاندار لرستان نیز در این دیدار با تاکید بر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های عشایر استان، از تلاشهای شبانه‌روزی سازمان امور عشایر در ارائه خدمات به عشایر قدردانی کرد.

میراخورلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر ایران و کریمی مدیرکل امور عشایر لرستان در این دیدار حضور داشتند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در اولین روز سفر خود به لرستان با امام جمعه و فرماندار الیگودرز دیدار و گفتگو کرد و با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، به مقام والای شهدا ادای احترام کرد.

بازدید از طرح آبیاری بارانی۲۵۰ هکتار از زمینهای کشاورزی منطقه عشایری "خلیل آباد" شهرستان الیگودرز و حضور در مراسم کلنگ زنی احداث بزرگترین هتل و تالار گردشگری این شهرستان از دیگر برنامه های رئیس سازمان امور عشایر  و همراهان در سفر به استان لرستان بود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید