Iranian Agriculture News Agency

 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان از آتش‌سوزی ۱۴۲ هکتار از مراتع این استان در ۵ ماه امسال خبر داد و گفت: امسال نسبت به سال گذشته با ۳۰ درصد افزایش حریق در عرصه‌های کشاورزی روبرو بودیم.

به گزارش مهر، منصور شیشه‌فروش با اشاره به اینکه ۹۰ درصد علت حریق در عرصه‌های کشاورزی و مراتع استان اصفهان خطای انسانی است، اظهار کرد: خزان زودهنگام و گرمای هوا هم از علل دیگر حریق در اصفهان بوده است.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی آتشسوزی مراتع این استان، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری ۵۸ حریق در ۱۴۲ هکتار از عرصه‌های کشاورزی و مراتع استان اصفهان رخ داده که ۳۷ درصد آن در غرب استان و ۴۳ درصد در مناطق جنوب استان و ۱۰ درصد هم در مناطق دیگر استان اصفهان گزارش شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با توصیه به کشاورزان بر پرهیز از آتش زدن علوفه باقی مانده در مزارع تصریح کرد: اندکی غفلت باعث آتش‌سوزی در باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی می‌شود.

شیشه‌فروش بیان کرد: شناسایی عرصه‌های اولویت‌دار و گشت و مراقبت ۷۰ تیم عملیاتی و هرس علف‌های خشک توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، از اقدامات پیشگیرانه برای بروز حریق است.

وی از سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور درخواست کرد که بالگرد مجهز به سبد آبپاش در استان اصفهان مستقر کند و افزود: مناطق چادگان و سمیرم به علت عشایر خیز بودن و مراتع وسیع نیاز به دو پایگاه اطفای حریق دارد که لازم است سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور اعتبارات آن را تخصیص دهد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید