Iranian Agriculture News Agency

تعدادی از صادر کنندگان محصولات کشاورزی در نامه‌ای به تعلیق کارت های بازرگانی از سوی بانک مرکزی، سازمان توسعه تجارت و سازمان صنعت معدن و تجارت استان‌ها اعتراض کرده و به عواقب این تصمیم هشدار دادند.

 

به گزارش فارس، تعدادی از صادر کنندگان محصولات کشاورزی از تصمیم اخیر بانک مرکزی، سازمان توسعه تجارت و سازمان صنعت معدن و تجارت استان‌ها نسبت به تعلیق درآوردن کارت‌های بازرگانی صادر کنندگان محصولات کشاورزی اعتراض کردند. این صادر کنندگان تعلیق کارت بازرگانی صادر کنندگان را اقدام ناگهانی و غیرکارشناسانه خواندند.

صادر کنندگان طی نامه‌ای که به رئیس اتحادیه ملی صادرات محصولات کشاورزی نوشتند اعلام کردند که این اقدام غیرکارشناسی بوده و ضمن ایجاد خسارت به همه اقشار زحمت کش تولید کننده و صادر کننده منجر به توقف صادرات و فاسد شدن محصولات آماده صادرات شده است. 

آنها همچنین تاکید کردند که صادرات محصولات کشاورزی را متوقف خواهند کرد و کسانی که مسئولیت مستقیم این اقدام را دارند باید پاسخگوی از دست رفتن فرصت‌های صادراتی و ضرر و زیان صادر کنندگان باشند.

به گزارش فارس، پس از آنکه 27 میلیارد دلار ارز صادراتی در سالهای 97 و 98 به کشور برنگشت بانک مرکزی پس از مهلت‌های مکرر به صادر کنندگان، کارت بازرگانی آنها را تعلیق کرد. 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید