Iranian Agriculture News Agency

 

 

در پی مثبت شدن تست آلودگی بالهای مرغ منجمد برزیلی به ویروس کرونا، دولت محلی به مصرف کنندگان در شهر شنزن هشدار داد در هنگام خرید غذای منجمد وارداتی احتیاط کنند.

به گزارش ایسنا، به نظر می رسد نمونه مثبت اعلام شده از سطح گوشت بوده در حالی که موارد قبلی که آلودگی آنها به ویروس کرونا مثبت اعلام شده بود مربوط به سطح بسته بندی غذای دریایی منجمد وارداتی در چین بودند.

طبق اطلاعات به ثبت رسیده، این گوشت منجمد از کارخانه "اورورا الیمنتوس" از ایالت جنوبی سانتا کاتارینا وارد شده است.

در بیانیه دولت محلی آمده است که تست آلودگی به کرونای افرادی که با این محصول در تماس بوده اند و تسهای محصولات مرتبط همگی منفی بوده است. با این حال از مصرف کنندگان خواسته شده است در هنگام خرید محصولات غذایی و دریایی منجمد وارداتی احتیاط کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تست آلودگی به ویروس کرونای 3 نمونه بسته بندی غذای دریایی منجمد وارداتی در یانتای که شهری شمالی در استان شاندونگ است، مثبت اعلام شد. تلویزیون دولتی روز چهارشنبه اعلام کرد آزمایش سطح بسته بندی میگوی منجمد اکوادوری در رستورانی در ووهو از نظر آلودگی به ویروس کرونا مثبت بوده است.

وزارت کشاورزی برزیل از مقامات چین خواستار اطلاعات برای کمک به روشن شدن مسئله آلودگی این محصول به ویروس کرونا شده است. این وزارتخانه با اشاره به گزارش های فائو و سازمان جهانی بهداشت، تاکید کرده که هیچ مدرک علمی درباره انتقال کووید ۱۹ از طریق بسته بندی غذای منجمد وجود ندارد. همچنین بر اجرای پروتکلهای سخت گیرانه در زمینه سلامت مواد غذایی تاکید کرده است.

سازمان جهانی بهداشت روز پنج شنبه اعلام کرد هیچ شواهدی از انتشار ویروس کرونا از طریق غذا یا بسته بندی غذا مشاهده نکرده است و از مردم خواست نگران وارد شدن ویروس به زنجیره غذایی نباشند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید