Iranian Agriculture News Agency

رییس بنیاد ملی گندمکاران:

رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران کشور با رد هرگونه ادعای آلودگی گندم‌های خریداری شده گفت: ادعای دبیر انجمن صنایع غذایی کذب بوده و علیه وی اعلام جرم می‌کنیم.

علیه مدعیان آلودگی گندم‌های خریداری شده اعلام جرم می‌کنیم

تبریز - ایرنا - رییس بنیاد ملی گندم‌کاران کشور با رد هرگونه ادعای آلودگی گندم‌های خریداری شده گفت: ادعای دبیر انجمن صنایع غذایی کذب بوده و علیه وی اعلام جرم می‌کنیم.

عطاالله هاشمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در دو روز گذشته دبیر انجمن صنایع غذایی ایران ادعای کذبی مبنی بر آلوده بودن

۷۰۰ هزار تن گندم خریداری شده توسط سیلوها را مطرح کرده است، اظهار کرد: امسال حدود ۷ میلیون تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده که با احتساب رقم اعلام شده ، یعنی یک دهم گندم ها آلوده است، در حالی که این خبر از اساس دروغ است.

وی با بیان اینکه کشاورزان به عنوان تولیدکنندگان از این ادعا مبرا هستند زیرا آنها به امنیت غذایی تعهد کامل دارند، افزود: در خرید تضمینی گندم، کارشناسانی متشکل از نمایندگان سازمان غله، مراکز کنترل کیفی و نمایندگان مراکز خرید حضور دارند که در تمام مراحل خرید بر کیفیت محصول خریداری شده نظارت می کنند.

رییس بنیاد ملی گندمکاران، ادعای آلودگی گندم های خریداری شده را ناشی از منافع شخصی و گروهی این اشخاص در واردات گندم دانست و گفت: تولید داخلی گندم به اندازه ای است که به هیچ وجه نیاز به واردات گندم نیست و اینها با جو سازی و هیاهو فقط به دنبال اخذ مجوز واردات و قانع کردن دولت و شورای اقتصاد برای واردات گندم و ضربه زدن به قشر زحمتکش کشاورز هستند.

هاشمی با اعلام آمادگی خود برای مناظره با مدعیان آلودگی گندم خاطرنشان کرد: نهادهای نظارتی متشکل از قوه قضاییه، نمایندگان وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی کشور، چهار ماه قبل از خرید گندم کاملا به این موضوع حساس بوده و نظارت و کنترل شدید بر سالم بودن گندم های خریداری شده داشته اند.

وی ادامه داد: ما علیه غوغاسالاران و شایعه پراکنان اعلام جرم می کنیم و در مراجع قضایی نیز این موضوع را رسیدگی می کنیم.

به گزارش ایرنا، چند روز پیش اخباری مبنی بر وجود فضولات حیوانی در گندم های خریداری شده توسط سیلوها در فضای مجازی منتشر شده بود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید